•  391
   1397/08/24 پیام دکتر طهرانچی به کنگره بین‌‏المللی دیابت: دانشگاه آزاد اسلامی در بهبود کیفیت سلامت مردم از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد
  سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در پیامی به کنگره بین‌‏المللی روز جهانی دیابت، تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در ارتباط با فعالیت‏‌های تحقیقاتی و ترویج بهبود کیفیت سلامت آحاد مردم از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، پیام دکتر محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی به کنگره بین‌‏المللی روز جهانی دیابت، توسط دکتر اسحق رسولی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل در این کنگره قرائت شد.

  در متن پیام سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آمده است:

  با حمد و ستایش به محضر باری‌تعالی و درود بر پیامبرخاتم (ص) و اهل بیت ‏کرامش ‏که چراغ راه بشریت‌‏اند

  برگزاری کنگره بین‌‏المللی روز جهانی دیابت با شعار «سبک زندگی و تغذیه سالم» با همکاری انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور و دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل اقدام شایسته و ارزنده‌‏ای در عرصه سلامت، کنترل و مدیریت بیماری دیابت به عنوان یکی از چالش‏‌های حوزه سلامت به شمار می‏‌آید و امیدوارم نتیجه دستاوردهای علمی و پژوهشی این کنگره در مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی مورد توجه قرار گیرد.

  لازم به ذکر است توجه به سبک زندگی ایرانی - اسلامی و اسناد بالادستی حوزه سلامت می‏‌تواند در هدایت پژوهش‌‏ها و تحقیقات علمی جهت رفع مشکلات این حوزه اثربخش باشد.

  برگزاری کنگره بین‌‏المللی روز جهانی دیابت فرصت مناسبی فراهم کرده تا از سوی اندیشمندان و صاحبنظران این عرصه، آخرین یافته‌‏های علمی و تحقیقاتی مورد بحث و بررسی قرار گیرد و راهکارهای بهتر و به‌­روزتری متناسب با شرایط کنونی با هدف پیشگیری، کنترل و درمان بیماری دیابت ارائه شود.

  آگاهی‏‌بخشی به مردم در چگونگی پیشگیری از این بیماری خاموش و توسعه و تقویت تولیدات سلامت محور در کشور و نیز بهره‌‏گیری از دانش مراکز علمی بسیار حائز اهمیت است.

  خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی از ظرفیت و توانمندی‏‌های مناسبی در زمینه آگاهی‌‏بخشی به مردم و تربیت نیروی انسانی کارآمد در حوزه‏‌های مرتبط با پیشگیری و درمان جامعه برخوردار است که امیدوارم این کنگره بین‌‏المللی فرصت و بستر لازم برای افزایش همکاری‏‌ها، تعاملات داخلی و بین­‌المللی مستمر را فراهم کند.

  اینجانب ضمن قدردانی از کلیه عوامل و دست­‌اندرکاران کنگره بین­‌المللی روز جهانی دیابت، تأکید می‏‌کنم که دانشگاه آزاد اسلامی در ارتباط با فعالیت‏‌های تحقیقاتی و ترویجی در زمینه بهبود کیفیت سلامت آحاد مردم از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و از تمام ظرفیت­‌های خود در این راه بهره خواهد برد.

  امیدوارم شاهد اثربخشی دستاوردهای علمی و پژوهشی در بخش سلامت باشیم. سلامتی و توفیق روزافزون شما را از خداوند منان خواستارم.

  محمد مهدی طهرانچی - آبان 1397

تازه ترین اخبار