•  651
   1397/08/23 رئيس انجمن خيريه حمايت از بيماران ديابتي كشور: ارتقاي سلامت عمومي را مهمترين دستاورد كنگره بين المللي ديابت است
  رئيس انجمن خيريه حمايت از بيماران ديابتي كشور ارتقاي سلامت عمومي را مهمترين دستاورد كنگره بين المللي ديابت معرفي كرد.

  به گزارش روابط عمومي واحد اردبيل، دكتر شكور اميدي در كنگره روز جهاني ديابت كه در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامي واحد اردبيل برگزار شد، گفت: اين کنگره برای اولین بار خارج از تهران و در استان اردبیل برگزار می شود.

  وي اظهار كرد:  بررسی اخرین دستاوردهای علمی در مورد بیماری دیابت، بررسی راهکار های کاهش ایجاد زح دیابت که منجر به قطع عضو بیمار می شود در کنار رونمایی از کفش سلامت ویژه بیماران دیابتی، رونمایی از جایگزین شکر  با شیرین کننده های طبیعی جهت استفاده در خط تولید مواد غذایی، رونمایی از کارت هوشمندبیماران دیابتی، پیگیری بیمه تکمیلی بیماران دیابتی و روشن کردن کلید فروشگاه های سلامت از جمله اهداف برگزاری نخستین کنگره علمی دیابت در اردبیل است.

  وي ادامه داد: ارتقای سلامت، اشتغال جوانان و موفقیت شرکت های تولید کننده مواد غذایی با استفاده از مواد استاندارد و  جایگزین مواد مضر برای بیماران از جمله نتایج مد نظر برگزار کنندگان این کنگره علمی در اردبیل است.

  او در خصوص فعالیت های انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی كشور گفت: متاسفانه آمارها در حوزه های بیماران در کشورمان واقعی نیست. مثلا در کل کشور برآورد می‌کنیم حدود 10 درصد از ایرانیان یعنی 8 میلیون نفر دیابت دارند که 70 درصد از آنها نیز از بیماری‌شان بی‌اطلاع هستند چون این بیماری خاموش است و درد ندارد.

  شكوري اضافه كرد:  افراد باید به طور مداوم تست قند خون بدهند تا از وضعیت دیابت خود مطلع شوند در صورتی که  تست قند خون افراد دو بار  صورت ناشتا بالای 126 باشد در معرض خطر دیابت هستند.

  بنیانگذار انجمن دیابت کل کشور از رونمایی و اهدای کارت هوشمند به بیماران دیابتی کشور خبرداد و گفت: یکی از مزایای این کارت یکپارچه‌سازی آمارهای بیماران در زمینه توضیح دارو است.

  وی هزینه های بیماران دیابتی برای دولت را یادآور شد و گفت: زمانی که دلار 1000 تومان بود دولت بابت بیماران دیابتی سالانه 900 میلیارد هزینه می کرد.

  رئيس انجمن خيريه حمايت از بيماران ديابتي كشور تصريح كرد:  دولت می تواند با اجرای برنامه های آموزشی و ترغیب بیمه ها جهت تحت پوشش قراردادن بیماران دیابتی برای بیمه های تکمیلی در دراز مدت با شناسایی و آموزش بیماران این هزینه ها را تا میزان بسیار زیادی کاهش دهد.

   

   


   

تازه ترین اخبار