•  500
   1396/07/04 راه اندازی اولین آزمایشگاه مركزي در زمینه سلولی و مولکولی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل
  معاون پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اردبيل از راه اندازي اولین آزمایشگاه مركزي در زمینه سلولی و مولکولی در اين واحد دانشگاهي خبر داد.

  محمد ضعيفي زاده در گفتگو با خبرنگار آنا، هدف از راه اندازي اين آزمايشگاه را  استفاده بهینه از دستگاه ‌های تحقیقاتی در زمینه های مختلف پژوهشی دانشگاه و تلاش در جهت متمرکز نمودن و ساماندهی امکانات و تجهیزات پیشرفته مورد نیاز رشته‌ های مختلف بیولوژی، بیوتکنولوژی، ژنتیک، پزشکی مولکولی و زیست مولکولی و سلولی عنوان كرد.

  وي بهره‌وری بهینه از امکانات موجود، صرفه‌جویی در هزینه کرد پروژه‌ها، انجام پژوهش‌ها در مسیری با حداقل چالش‌ها، ایجاد ارتباط گسترده در بین محققان و دسترسی اعضای هیات‌ علمی، پژوهشگران و دانشجویان به فضاها و امکانات پژوهشی و پرهیز از انحصاری شدن دستگاه‌ها و تجهیزات موجود و خدمات‌ رسانی به مؤسسات خارج از دانشگاه از ديگر اهداف مهم ياد كرد.

  وي اظهار كرد: «آزمایشگاه مرکزی بیولوژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل، واقع در ساختمان حوزه معاونت پژوهش و فناوری (میدان حافظ) با حداقل تعرفه ساها آماده ارائه خدمات به پژوهشگران محترم بوده و با داشتن تجهیزات پیشرفته در زمینه مولکولی (پروتئومیکس، ژنومیکس و ترانس کریپئومیکس) و کشت سلولی و بافت در انجام تحقیقات پایه، کاربردی و نیز تشخیص برخی بیماری‌های ژنتیکی آمادگی همکاری با علاقه‌مندان می‌باشد.»

   

   


   

   

تازه ترین اخبار