•  1379
   1396/06/27 گزارش ديدارهاي سرپرست جديد دانشگاه آزاد اسلامي استان اردبيل+ تصاوير
  با روي كار آمدن تيم جديد مديريتي و تغيير رييس واحد اردبيل و دبير هيات امناي استان، طيف هاي مختلفي براي ديدار و عرض تبريك در دانشگاه حضور يافته و در خصوص مسايل مختلف دانشگاه و كشور بحث و تبادل نظر شد.

  اردبيل- خبرنگار آنا: با روي كار آمدن تيم جديد مديريتي و تغيير رييس واحد اردبيل و دبير هيات امناي استان، طيف هاي مختلفي براي ديدار و عرض تبريك در دانشگاه حضور يافته و در خصوص مسايل مختلف دانشگاه و كشور بحث و تبادل نظر شد. به منظور آگاهي از  ديدگاه هاي رييس جديد واحد در حوزه هاي مختلف، گزارشي تهيه شده كه به شرح ذيل تقديم مخاطبان محترم مي شود:

   

  اقتصاد مقاومتی در دانشگاه پیاده شود

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبيل در دیدار با مسئولین حوزه بسیج دانشجویی بر پیاده کرده اقتصاد مقاومتی در دانشگاه تاکید کرد.

  اسحق رسولی گفت: با افزایش بهره وری و استفاده از ظرفیت های موجود و تولید ثروت از دانش باید اقتصاد مقاومتی را در داخل دانشگاه پیاده کنیم.

  وی با تاکید بر تقویت فضای معنوی در دانشگاه و حرکت به سمت دانشگاه اسلامی بیان کرد: دانشگاهی که در داخل نظام اسلامی قرار دارد با دیگر دانشگاهها باید تفاوت داشته باشد و این تفاوت در فضای فرهنگی و علم توام با معنویت معنا پیدا می کند.

  وی نظام جمهوری اسلامی را الگویی بی نظیر در دنيا معرفی کرد و افزود: اگر امروز می توانیم علیرغم تهدیدها و تحریم های مختلف، در مقابل استکبار از خود اقتدار نشان دهیم، نتیجه رشد علمی همراه با معنویت است.

  وی با بیان اینکه رشد علمی در نظام جمهوری اسلامی در طول تاریخ بي نظير است، تصریح کرد:  علم در کشور ما از علوم نظامی گرفته تا بیوتکنولوژی و نانو تکنولوژی در سطح بسیار بالایی قرار داریم.

  وی افزود:  وظیفه دانشگاه است که این نهضت عظیم علمی را که با درایت مقام معظم رهبری - که چهره بی نظیر علمی و فرهنگی است-  ایجاد شده، شتاب بیشتری بخشد.

  وی از بسیج دانشجویی خواست در اجرای طرح های تحقیقاتی، جهاد علمی و تولید ثروت از علم و دانش تلاش و جدیت بیشتری را داشته باشند.

   

  نجات دانشگاه در گرو توسعه رشته های علوم پزشکی

  دکتر اسحق رسولی در دیدار با کارکنان حوزه پزشکی واحد اردبیل گفت: یکی از حوزه هایی که می تواند دانشگاه را از بحران مالی نجات دانشکده علوم پزشکی است.

  وی افزود: رقابت در رشته های غیرپزشکی در بین دانشگاه های مختلف زیاد است ولی در رشته علوم پزشکی با توجه به اینکه اکثر دانشگاه های غیر دولتی فاقد این رشته ها هستند، دانشگاه آزاد اسلامی می تواند از این فرصت استفاده کند.

  وی اظهار کرد: هر چند که برای این در رشته های علوم پزشکی سخت گیری زیاد است با تامین ساختارهای لازم و بالابردن استاندارهای غیرپزشکی می توان برای رشته های جدید مجوز گرفت.

  وی اضافه کرد: برای استانداردسازی هزینه و سرمایه گذاری لازم است ولی مهم تر از آن وجود تیم قوی و خلاق است که با حرفه ای شدن و حرفه ای کردن سیستم، هرگونه حرف و حدیث ها را از بین بریم.

   

  ایجاد طراوت و شادابی از طریق فضای فیزیکی

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل در دیدار با گروه عمران دانشگاه بیان کرد: با رویکرد پیشگیرانه در حفظ فضای فیزیکی تلاش کنیم و با سالم و سرحال نگه داشتن آن طراوت و شادابی فیزیکی را تقویت کنیم.

  دکتر رسولی گفت: فضاسازی فیزیکی در دانشگاه بسیار اهمیت دارد و باید با راه حل های خلاقانه از فضای یکنواخت خارج شویم البته نباید در این خصوص هزینه محوری را در پیش گیریم.

  وی تصریح کرد: دانشگاه در حال حاضر با چالش های زیادی روبروست و یکی از عامل کلیدی در موفقیت و عبور از چالش ها، بحث مهم زیبا سازی است.

  وی با تاکید بر تاثیر گزاری فضای کالبدی در ایجاد انگیزه، اظهار کرد: ساختمان دانشگاه در بهترین نقطه شهر قراردارد و اولین قضاوت معمولاً فضاي  فیزیکی صورت می گیرد بعد نیروی انسانی ارزیابی می شود.

   

  فارغ التحصیلان برای توسعه دانشگاه همکاری کنند

  دکتر اسحق رسولی در دیدار با جمعی از فارغ التحصیلان رشته ارتباطات بیان کرد: از فارغ التحصیلان دانشگاه انتظار می رود برای توسعه دانشگاه و معرفی توانمندی های آن همکاری کنند .

  وی افزود: ظرفیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای توسعه کیفی دانشگاه بسیار حائز اهمیت است و ضرورت دارد از نظرات و افکار آنها نهایت استفاده را بیریم.

  وی تاکید کرد: باید با همکاری روابط عمومی و گروه ارتباطات، کارگروه تخصصی تشکیل و برای اطلاع رسانی و تبلیغات ظرفیت های دانشگاه استفاده شود.

   

  انضباط مالي بیش از بیش تقویت شود

  رئیس واحد اردبیل به کارکنان اداره كل حسابداري گفت: منابع محدود و نیاز و انتظارات نامحدود و این وضعیت نیاز به مدیریت دارد که انضباط مالی در دانشگاه بیش از بیش تقویت شود.

  رسولی ادامه داد: مدیریت مالی بهینه انجام شود تا حداقل انتظارات مردم تامین شود و این خود یک هنر است.

   وی افزود: مهمترین بحث در حوزه مالی حسن سلوک و گشاده رویی است که می تواند تلخی ها را تبدیل به شیرینی کند.

  وی اضافه کرد: باید برنامه و بودجه بندی در دانشگاه حاکم شود که بدون برنامه و بودجه نمی توان به شکل تخصصی، سیستم را جلو ببریم.

   

  رویکرد دانشگاه به سمت پژوهش و کارآفرینی است

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل در دیدار با معاونت نیروی انسانی نیروی انتظامی استان اردبیل رویکرد جدید دانشگاه را به سمت پژوهش، فن آوری و کارآفرینی معرفی کرد.

  اسحق رسولی گفت: باید تلاش کنیم سرمایه گذاری روی شرکت های دانش بنیان و سطح تعامل با دستگاه های اجرایی را برای تولید ثروت از دانش ارتقاء دهیم.

  وی در خصوص تعامل دانشگاه با نیروی انتظامی اظهار کرد: در جهت ارتقای سطح امنیت جامعه مشارکت همه دستگاه هاي اجرايي  لازم است و دانشگاه آمادگی دارد دراین خصوص با محوريت نیروی انتظامی نهایت همکاری را داشته باشد.

  وی افزود: دانشگاه می تواند نیازهای نیروی انتظامی را در زمینه های آموزشی و تحقیقات و پزشکی برآورده کند.

   

  پیشرفت خشک تکنولوژی را می توان با هنر تلطیف کرد

  دکتر رسولی در جمع پیشکسوتان استان و مسولین حوزه هنری اظهارکرد: پیوند بین فرهنگی و دانشگاه باید محکم شده و پیشرفت خشک تکنولوژی با هنر تلطیف شود.

  رئیس واحد اردبیل افزود: جای خالی رشته های هنری احساس می شود و دانشگاه قابلیت ها و مقدورات زیادی برای توسعه رشته ای هنری را دارد.

  وی با تاکید بر استانداردسازی ساختارهای هنری گفت: همه دستگاهها به صورت جزیزه ای فعالیت فرهنگی و هنری انجام می دهند و این تاثیر کمی دارد ولی اگر شبکه سازی صورت گرفته و هم افزایی انجام شود، تاثیر گذاری فعالیت ها بیشتر خواهد شد.

   وی دانشگاه آزاد اسلامی را دانشگاه مردمی و درخدمت مردم دانست.

   

  فعالیت های ورزشی در دانشگاه همگانی شود

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در جمع کارکنان و هیات علمی گروه تربیت بدنی برهمگانی کردن ورزش در بین کارکنان، دانشجویان و هیات علمی تاکید کرد.

  رسولی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل دارای امکانات مطلوبی در زمینه ورزش است و باید از بین امکانات بهره برداری بهینه انجام شود تا دانشگاهیان نهایت استفاده را ببرند.

   وی از حاضرین خواست در جهت توسعه ورزش و نشاط بخشی به جامعه نهایت تلاش و همکاری را داشته باشند.

   

  تهديد ها را تبدیل به فرصت کنیم

  رسولی در دیدار با کارکنان حوزه اداری دانشگاه بر تبدیل تهديدها به فرصت از طریق برنامه ریزی درست و همفکری دانشگاهیان تاکید کرد.

  رئیس واحد اردبیل اظهار کرد: حسن رفتار با دانشجویان و خانواده هایشان یکی از مهمترین راهكارهاي  تبدیل تهديد به فرصت هستند که باید با سعه صدر، رضایت دانشجویان و ارباب رجوع را جلب کنیم.

  وی مهمترین قابلیت دانشگاه را منابع انسانی معرفی کرد و گفت: با تقویت توانمندی و اعتماد نفس همکاران و استفاده از ظرفیت و قابلیت های همکاران خوش فکر می توانیم تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

تازه ترین اخبار