•  874
   1395/09/25 جشن وحدت در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل برگزار شد
  جشن وحدت به مناسبت فرا رسیدن سالروز میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در مسجد این دانشگاه برگزار شد.

  مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل گفت: انسان ها باید با استفاده از آموزه های دین خود را چنان بسازند که سرشت پاکشان در تحولات دوران، غبارآلود نشود.

  حجت الاسلام حمید واحدیزاده افزود: اعتقاد و رفتار ما نیز باید با تأسی از زندگانی پیامبر (ص) از 2 نوع آگاهی نشأت بگیرند.

  وی با بیان اینکه اختیار سرسلسله و سرمنشأ تکلیف در انسان است، گفت: ائمه معصومین(ع) به خاطر داشتن 2 آگاهی  نه تنها طرف گناه نرفتند بلکه فکر گناه نیز به ذهنشان خطور نکرد.

  وی اظهار کرد: تقویت معرفت انسان نسب به آفریدگار و همچنین داشتن علم به عواقب و پیامدهای گناهان باعث می شود که انسان ها کمتر به سمت گناه بروند.

  مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل با یادآوری این نکته که خداوند متعال قادر بر همه امور است، گفت: افزایش معرفت به خداوند باعث کاهش رغبت انسان به انجام فعل گناه می شود.

  واحدی زاده از دانشجویان خواست تا با بررسی پیامدها و آثار مخرب گناه در انسان با دوری از زشتی ها به کمال برسند.

  وی با بیان اینکه منبع علم فطرت است، گفت: هرکس که پایبند به فطرت الهی باشد و از نیروی تعقل استفاده کند  قطعاً خداوند متعال نیز در راه رسیدن به هدف، کمکش خواهد کرد.

  مولودی خوانی و اجرای مسابقه کتاب خوانی از دیگر بخش های جشن هفته وحدت در دانشگاه آزاد اردبیل بود.

تازه ترین اخبار