•  894
   1395/09/25 مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل: استارتاپ، بهترین راه ایجاد اشتغال است
  مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل در مراسم افتتاحیه دومین دوره اردوی استارت آپ ویکند دانشگاهی اردبیل با رویکرد نوع آوری فرهنگی و اجتماعی استارتاپ، بهترین راه ایجاد اشتغال از طریق تبدیل علم به ثروت دانست.

  ابراهیم فتایی با اشاره به اینکه این رویداد دومین رویدادی است که در استان برگزار می شود افزود: اردوهای استارت آپ به عنوان شروعی برای انجام کار تیمی می باشد و متخصصان فضای کسب و کار در دنیای کنونی بر این باورند که بهترین راه ایجاد اشتغال از طریق تبدیل علم به ثروت می باشد.

  دبیر اجرایی استارت آپ ویکند اردبیل اضافه کرد: افراد ایده‌های خود را مطرح می‌کنند و از بین ایده‌های مطرح شده بهترین آن‌ها با رأی حاضران انتخاب می‌شوند.

  وی افزود: صاحبان ایده‌های انتخاب شده شروع به تشکیل تیم و جذب تخصص‌های مورد نیاز برای پیشبرد ایده می‌کنند.

   رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل گفت: جوان‌ها باید در طول تحصیل به فکر ایجاد شغل برای آینده باشند و با خیال استخدام شدن به دانشگاه نروند.

  رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل نیز در مراسم افتتاحیه کارگاه کارآفرینی که در سالن اجتماعات  دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: برای کارگاه‌های کارآفرینی نیاز به پیوست‌ فرهنگی داریم که امیدواریم این امر در آینده نزدیک محقق شود.

  وی گفت: مفهومی که این‌گونه برنامه‌ها منتقل می‌کنند این است که با مطالعه و تفکر به دنبال ایجاد شغل باشیم و در کارگاه‌های کارآفرینی باید تکالیف ایده‌پردازی را یاد بگیریم و در آینده از ایده‌های موفق کار ایجاد کنیم.

  شایقی با اشاره به اینکه جوانان نباید بعد از تحصیلات عالی در دانشگاه‌ها باری به دوش خانواده‌های خود باشند، افزود: با توجه به شرایط بسیار محدود اشتغال جوانان باید در طول دوران تحصیل با فضای کسب و کار آشنا شوند.

  مدیر کل ارتباطات و فن آوری استان اردبیل نیز گفت: فعالیت و رشد دانش در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات راه مناسبی برای برون‌رفت از بن‌بست اشتغال است.

  بهروز رزمی افزود: پیشرفت و رونق صنعت و تولید بدون ارتباط دانشگاه و صنعت امکان پذیر نیست و برگزاری همایش ها و اردوهای استارت‌آپ فرصت مناسبی برای ارتباط دادن علم و صنعت است.

  وی گفت: به‌زودی مرکز شتاب‌دهی اشتغال استان اردبیل با هدف تخصصی نمودن فضای کسب و کار افتتاح خواهد شد که امیدواریم باشروع به کار این مرکز شاهد افزایش اشتغال و تولید ثروت برای استان باشیم.

   

تازه ترین اخبار