•  1141
   1394/08/16 دکتر میرزاده تأکید کرد: حمایت نمایندگان مجلس، عزم و تعهد ما در توسعه تحصیلات تکمیلی را دوچندان کرد
  دکتر میرزاده در جلسه هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی حمایت 83درصدی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از دانشگاه آزاد اسلامی را یک امر تاریخی دانست.

  به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز به ریاست دکتر میرزاده و حضور اعضا برگزار شد.

  دکتر میرزاده در ابتدای این جلسه با گرامیداشت 13 آبان و اشاره به تقارن تاریخی سه مناسبت مربوط به ظلم ستیزی، استبداد ستیزی و استکبار ستیزی مردم ایران، با ذکر تاریخچه ای از این مبارزات، تدبیر، تکیه بر اسلامیت و بهره گیری از تشیع، آزادی خواهی و حرکت بر مبنای حقوق مردم را نقطه اشتراک خیزش های مردم ایران دانست.

  وی با اشاره به اینکه 160 سال پیش امیرکبیر از مذاکراتی 3 ماهه برای احقاق حقوق مردم و تمامیت ارضی ایران با تکیه بر همین چهار عنصر سربلند بیرون آمد، انقلاب مشروطه و جنبش ملی شدن صنعت نفت به رهبری مصدق را نیز در چارچوب همین عناصر تحلیل کرد.

  میرزاده با بیان اینکه روحیه استکبار ستیزی مردم ایران ناشی از مکتب امام حسین (ع) است، پیروزی انقلاب اسلامی، مجاهدت ها و رشادت های قبل و بعد از آن را نشانگر وجود همین روحیه در مردم ایران دانست.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به دو پیروزی بزرگ مردم ایران در عرصه بین المللی در ماه محرم 26 سال پیش و سال جاری، حفظ روحیه حسینی را ضامن پیروزی مردم ایران در استقلال طلبی و دشمن ستیزی آنان دانست.

  میرزاده با گرامیداشت روز 13 آبان گفت: امیدوارم روحیه مبارزه با استکبار و استعمار باعث افزایش عزت و اعتبار ایران اسلامی شود.

  وی در ادامه جلسه، با اشاره به نامه 242 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حمایت از توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: باعث افتخار است که مشاهده می کنیم در مجلس شورای اسلامی وقتی منافع ملی و مصالح کشور در میان باشد، بیش از 83درصد از نمایندگان مردم بدون نگاه سیاسی از حرکت های سازنده حمایت می کنند.

  وی افزود: همانطور که در مسئله برجام هم علیرغم برخی کینه توزی ها و موضع گیری های سیاسی، مجلس شورای اسلامی بر سر حقوق و منافع مردم ایران ایستادگی کرد به شکلی که رهبر معظم انقلاب هم این حرکت را تأیید کردند.

  حمایت 83درصدی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از دانشگاه آزاد اسلامی یک امر تاریخی است

  دکتر میرزاده با اشاره به اینکه در دو سال اخیر دوبار بیش از 200 نماینده مجلس شورای اسلامی از دانشگاه آزاد اسلامی حمایت کرده اند، گفت: دستیابی به اکثریت 83درصدی در حمایت از دانشگاه آزاد اسلامی، یک امر تاریخی است و اگر نگوییم در تاریخ پارلمان ایران بی سابقه بوده، حتماً کم سابقه بوده است.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه این امر عزم و تعهد ما را برای توسعه تحصیلات تکمیلی دوچندان می کند، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از بهمن ماه سال جاری، به محض فراهم شدن شرایط کیفی، عضو هیأت علمی باکیفیت و امکانات لازم، با استفاده از کمیسیون سه نفره برای توسعه تحصیلات تکمیلی در مقاطع مختلف اقدام خواهد کرد.

  وی در پایان ضمن تشکر از دکتر حسین زاده لطفی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و دکتر علوی فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، به خاطر تلاش همزمان در مسیر توسعه تحصیلات تکمیلی و همچنین پایش و ممیزی رشته ها، از ایشان خواست در اسرع وقت پروژه توسعه تحصیلات تکمیلی را با هماهنگی با وزارت علوم تحقیقات و فناوری به سرمنزل مقصود برسانند تا توسعه کمی و کیفی در دانشگاه آزاد اسلامی همگام شود.

تازه ترین اخبار

fapjunk.com