•  351
   1399/11/12 پدیده سمایی جشنواره تلاوت‌های مجلسی؛ روشندلی که شعار «معلولیت، محدودیت نیست» را عملی کرد : آرزویم خادمی امام‌رضاست
  دانش آموز سما اردبیل و پدیده روشندل پانزدهمین جشنواره تلاوت‌های مجلسی با بیان هدف خود از حفظ قرآن عنوان کرد که می‌خواستم شعار «معلولیت، محدودیت نیست» را عملی کنم و با توکل به خداوند و دعای همه دوستان در این راه موفق شدم.

  به گزارش روابط عمومی واحد اردبیل، امیرهادی بایرامی ده‌ساله، دانش‌آموز سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل تنها روشن‌دل حافظ کل قرآن کشور در این سن است.

  بایرامی با پشتکار خود و با کسب عنوان‌های متعدد قرآنی ثابت کرده که معلولیت نمی‌تواند مانع موفقیت شود.

  روابط عمومی واحد اردبیل به مناسبت کسب عنوان پدیده پانزدهمین جشنواره تلاوت‌های مجلسی با  امیرهادی بایرامی ده‌ساله گفتگو کرده است که در ادامه خواهید خواند.

  - از چه سنی حفظ قرآن کریم را آغاز کردید؟

  بایرامی: از چهار سالگی حفظ قرآن را آغاز کردم و در هشت سالگی با توکل به خدا و راهنمایی‌های استاد  مقدسی و پدر و مادرم توانستم حافظ کل قرآن کریم شوم.

  -انگیزه‌تان از حفظ و قرائت قرآن چه بود؟

  بایرامی: قرآن خواندن را دوست داشتم و پدر و مادرم همیشه به من می‌گفتند که هر کسی راه قرآن را ادامه دهد در همه مراحل زندگی‌ موفق می‌شود. برای همین سینه‌ام را از آیات الهی پرکردم.

  - اکنون گام بعدی شما پس از حفظ کل قرآن چیست؟

  بایرامی: اکنون روی ترجمه و بیشتر به‌صورت موضوعی بر روی مفاهیم قرآنی کار می‌کنم.

  - مشوقان شما در این راه چه کسانی بودند؟

  بایرامی: مشوقان اصلی بنده پدر و مادرم بودند. شعار معلولیت، محدودیت نیست را می‌خواستم عملی کنم که با توکل به خداوند و دعای همه دوستان در این راه موفق شدم.

  - از ابتدای آغاز حفظ قرآن چه کسانی مربی شما بودند و اکنون با چه کسی کار می‌کنید؟

  بایرامی: سه جزء ۲۸، ۲۹ و ۳۰ قرآن را با مادرم کار کردم و بعداً زیر نظر استاد مقدسی در سازمان تبلیغات اسلامی رفتم، سپس بعد از ۱۰ جزء حفظ، زیر نظر بیگ‌میرزا پشتیبان طرح مشکوه از تهران بودم که تا امروز و در هفته سه جلسه به‌صورت تلفنی با بنده کار می‌کند.

  - تاکنون چه کسانی و یا چه سازمان‌هایی از شما حمایت کرده‌اند؟

  بایرامی: سازمان تبلیغات اسلامی، مجموعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی، مجموعه سما و شهرداری اردبیل از بنده به صورت‌های گوناگون حمایت کرده‌اند.

  - چه عنوان‌ها و رتبه‌هایی در این راه کسب کرده‌اید؟

  بایرامی: نفر نخست مسابقات دارالقرآن استان اردبیل سال ۹۷، نفر نخست مسابقات بهزیستی استان سال ۹۷، نفر نخست  طرح مشکوه ویژه معلولان کشور سال ۹۷، چهره برتر قرآنی استان سال‌های ۹۷ و ۹۸، نفر نخست مسابقات دانش‌آموزی ناحیه یک سال ۹۹، نفر دوم مسابقات دارالقرآن استان سال ۹۹، پدیده مسابقات چهاردهمین دوره مسابقات امام علی(ع) قم سال ۹۹، پدیده مسابقات حفظ کل قرآن کریم کشور و فینالیست مسابقات پانزدهمین دوره مسابقات حفظ کل کشور سال ۹۹ ازجمله عنوان‌ها و رتبه‌های من از سال ۹۷ تاکنون است.


  - رتبه‌ای که به‌تازگی و بهمن‌ ۹۹ به دست آورده‌اید، چه بود؟

  بایرامی: در پانزدهمین جشنواره تلاوت‌های مجلسی(فجر تلاوت) که در برج میلاد تهران برگزار شد به‌عنوان پدیده مسابقات انتخاب شدم.

  - این دوره از مسابقات چند نفر شرکت‌کننده داشت؟

  بایرامی: در این مسابقات بیش از ۴ هزار نفر شرکت کرده بودند که پس از مراحل استانی ۴۷۳ نفر در ۱۲ گروه در مرحله پایانی شرکت کردند و پس از سه مرحله منتخبان معرفی شدند و توانستم با رسیدن به مرحله پایانی، عنوان پدیده مسابقات را کسب کنم.

  - آیا روشندل بودن شما تأثیر منفی در فعالیت‌ها داشته یا برعکس باعث انگیزه بیشتر شده است؟

  بایرامی: معتقدم معلولیت محدودیت نیست و توانستم با حفظ قرآن کریم خود را تقویت کردم. این امر باعث شده در تکالیف مدرسه نیز موفق باشم. بعد از کسب موفقیت توسط بنده بسیاری به سمت قرآن آمده‌اند و الان دوستانم با تشویق‌هایم توانستند ۱۴ جزء قرآن را حفظ کنند.

  - مدرسه سما و مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل چه حمایت‌هایی کردند و یا مسئولان سما با توجه به شرایط خاصی که دارید، امکانات مورد نظر شما را مهیا کرده‌اند؟

  بایرامی: جا دارد از اسحاق رسولی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل،  عابد و حورزاده از مسئولان سمای اردبیل تشکر کنم که فقط و فقط در یک جلسه صحبت با بورسیه تحصیلی کاملاً رایگان در مدرسه غیرانتفاعی سما موافقت کردند و از معلم خودم شیخ کلخوران هم تشکر می‌کنم که حتی وقتی به علت شرکت در مسابقات قرآنی در کلاس درس حضور نداشتم با برگزاری جلسات اختصاصی آن غیبت‌ها را جبران کردند.

  از مجموعه بزرگ سما و شخص  بهنام آزادی معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل که همه امکانات لازم برای آموزش تحصیلی را در اختیارم قرار دادند، تشکر می‌کنم.

  - آیا از مدرسه سما خاطره‌ای دارید که در ذهن شما ماندگار شده باشد؟

  بایرامی: نخستین روزی که به مدرسه رفتم، فقط حورزاده را می‌شناختم که در آن روز دست من را گرفت و به  معلم معرفی کرد. معلمان دیگر کلاس‌ها برای خوش‌آمدگویی آمدند و به‌دلیل حفظ کل قرآن کریم، تحسینم کردند و با استقبال خوب مدیر مدرسه و همکاران ایشان حس کردم خیلی خوشحالم که جا دارد از تک‌تک آنان تشکر کنم.

  - یک خاطره قرآنی تعریف کنید.

  بایرامی: بزرگ‌ترین آرزوی من و خانواده‌ام این بود که روزی حافظ کل قرآن کریم باشم و اکنون تک‌تک لحظات حفظ قرآن تا به امروز ازجمله خاطرات خوب هستند؛ اما بهترین خاطره‌ای که می‌توانم بیان کنم، زیارت کربلای معلا به‌عنوان حافظ کل قرآن کریم بود که از طرف شهرداری اردبیل هدیه شد و خاطره زیبایی دیگر که هیچ‌وقت فراموش نخواهم کرد، دیدار با مقام معظم رهبری در ۲۵ آذر سال گذشته بود.

  - برای آینده تحصیلی و قرآنی خود برنامه‌ریزی کرده‌اید؟

  بایرامی: حدیثی از امام صادق(ع) است که می‌فرمایند«هر چیزی زکاتی دارد و زکات علم آموزش آن به دیگران است»  دوست دارم روزی استاد قرآن و معلم قرآن شوم و به دانش‌آموزان قرآن یاد دهم. دوست دارم تحصیلات قرآنی را در آینده ادامه دهم.

  - و سخن آخر...

  بایرامی: دو آرزو دارم، یکی این است که یک‌بار دیگر به دیدار مقام معظم رهبری بروم و دیگر اینکه خادم آقا امام رضا(ع) شوم که امیدوارم با کمک مسئولان و دعای دوستان به این آرزویم برسم.

   

   


تازه ترین اخبار

fapjunk.com