•  576
   1399/10/15 برگزیدگان پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل معرفی شدند؛ فرزاد ستاری: هدف از انتخاب برگزیدگان ترویج فعالیت پژوهشی است
  دکتر ستاری با معرفی 21 برگزیده پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل، هدف از این انتخاب را ترویج فعالیت پژوهشی و ایجاد انگیزه پژوهشی و کارآفرینی در آنها دانست.

  به گزارش روابط عمومی واحد اردبیل، معاون پژوهشی و فناوری در مراسم تجلیل از فعالان پژوهشی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی تنها دانشگاه در کشور می باشد که در انتخاب برترین های پژوهشی، نه تنها به جنبه های علمی فعالیت افراد توجه دارد بلکه به استفاده از دانش در جهت توسعه فناوری و کارآفرینی در جامعه اهمیت بسزایی قایل می شود. 

  ستاری مسیر نجات دانشگاه از چالش‌های پیش رو را ورود به حوزه فناوری و ایجاد ارزش از دانش عنوان کرد تا بتوان کسب و کارهای نوین و خلاقانه ایجاد کرد و به کسب و کارها در جامعه خدمات ارائه نمود. وی گفت: در سال اخیر، 26 نفر از اساتید و اعضای هیات علمی این دانشگاه، شرکت‌های فناور وابسته در دانشگاه تاسیس کردند که جای تقدیر دارد که فعالیت آنها مبتنی بر بکارگیری علم و دانش ترکیبی و بین رشته ای می باشد. وی عنوان کرد، حتی اگر ۲۰ درصد از این فناوری ها موفق بوده و  پیشرفت نمایند، موجب توسعه قابل توجهی در زنجیره ارزش صنعت خویش خواهند بود و این امر برای آینده دانشگاه و استان اردبیل بسیار مفید خواهد بود. فعالیت این واحدهای فناوری، گروهی از کسب و کارهای مرتبط را ایجاد خواهد نمود که موجب اشتغال بسیاری از جوانان را می تواند فراهم نماید. هر چند در این میان، الگودهی و جهت دهی به جامعه والاترین ارزش این فناوری ها برای دانشگاه می باشد. 


  وی ادامه داد: در آینده نزدیک تفاوت بین دانشگاه‌ها و استانها و حتی کشورها بر اساس ثروت مالی آنها نخواهد بود و تعداد ایده های خلاقانه، افراد خلاق و کارآفرین، و فناوری است که باعث ایجاد تفاوت خواهد شد. مناطق واستانهای موفق، پیشرفت و سبقت خویش را از خلاقیت و نوآوری افراد کسب خواهند نمود. 
   عضو هیات علمی دانشگاه آزاداسلامی اردبیل، اساتید و اعضای هیئت علمی را به اتحاد در فعالیتهای پژوهشی  دعوت کرد و گفت: قرار نیست همه ایده ها موفق باشند و به ثمر برسند و اگر درصدی از آنها هم به نتیجه برسند برای دانشگاه و کشور کافی است. بر اساس میانگین جهانی، اگر از هر 200 ایده منتخبی  که روی انها سرمایه گذاری می شود، ده درصد موفق باشند، نه تنها کل هزینه های اولیه پوشش داده می شود، بلکه موجب تامین هزینه عملیاتی سازی صدها ایده دیگر می شود.
  وی فضای کنونی دانشگاه را متفاوت از گذشته دانست و گفت: ما اعضای هیئت علمی با توجه به زمینه علمی و کاری خویش، تا حد ممکن باید به خلق ایده و نوآوری بپردازیم. دانش ما در طی سالیان طولانی کسب شده است و امکان کپی برداری از این دانش و رقابت برای ان، تقریبا بسیار بعید است خصوصا اگر این دانش و تحصص های ما با یکدیگر ترکیب شوند که در اینصورت هیچ سرمایه ای قابل رقابت با علم ترکیبی همکاران ما نخواهد بود.  وی در پایان عنوان کرد آرزوی همه ما ایجاد ثروت و تمایز مثبت برای دانشگاه و مردم استان می باشد و امیدواریم روزی مردم ما در بالاترین سطح کیفیت زندگی باشند. و این جز از مسیر خلاقیت و کمک به پرورش ایده ها نخواهد بود. 
  در پایان این مراسم برگزیدگان پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل به شرح زیر معرفی شدند:


  نام و نام خانوادگی

  گروه آموزشی

  بخش

  ردیف

  نازیلا آقایی

  علوم پایه

  پژوهشگر برتر

  1

  الهام عزت زاده

  سمیه تکلوی

  علوم انسانی

  پژوهشگر برتر

  2

  عذرا غفاری

  فرناز دانشور

  علوم فنی و مهندسی

  پژوهشگر برتر

  3

  پیام فرهادی

  محمد ضعیفی زاده

  علوم کشاورزی

  پژوهشگر برتر

  4

  شهرام مهری

  نسترن صفوی

  علوم پزشکی

  پژوهشگر برتر

  5

  علی جوان فروزنده

  معماری و هنر

  پژوهشگر برتر

  6

  الهام علوی زاده

  نورالدین قدیمی

  باشگاه پژوهشگران

  پژوهشگر برتر

  7

   

  انجمن زبان

  باشگاه پژوهشگران

  انجمن های علمی برتر

  8

  انجمن شیمی

  انجن حقوق

  بهمن طاهری

   

  دانش بنیان برتر

  9

  سیامک محمدی

   

  فناور برتر

  10

  فاطمه باقری و محمد رضا ستوده

   

  کارمند برتر

  11

  آقای احد وند و آقای مهدی جباری

   

  کار آفرین برتر

  12

   

    

  جهت  مشاهده گزارش تصویری این مراسم اینجا کلیک کنید

   

تازه ترین اخبار

fapjunk.com