•  1069
   1394/12/28 آخرین جلسه هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی سال 94، صبح روز چهارشنبه به ریاست دکتر میرزاده برگزار شد
  دکتر میرزاده: دستیابی دانشگاه آزاد اسلامی به موفقیت حاصل تلاش کلیه مسولان و همکاران است/مصوبات: از افزایش نشریات علمی تا تخصیص حق مهارت به کارکنان

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه ضمن تشکر از تلاش معاونان و همکاران خود در سال 1394، گفت: از کلیه همکاران و مسئولان که در راستای دستیابی دانشگاه به موفقیت بیشتر و انجام سیاست ها و برنامه های دانشگاه با پاکدامنی، جدیت و بی منت تلاش کردند تشکر و قدردانی می کنم.

  دکتر میرزاده با بیان اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی انجام امور تقسیم شده است، گفت: عملکرد یک مجموعه متعلق و مربوط به یک فرد نیست بلکه متعلق به کل مجموعه است. دستیابی به موفقیت حاصل تلاش کلیه افراد این مجموعه است.

  رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در انجام امور باید قوانین و مقررات را ملاک کار خود قرار دهیم، افزود: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی در جهت کیفیت گرایی و انسجام بخشی به روندها و فرآیند ها در حرکت است و تلاش دارد در راستای اسناد بالادستی نظام، مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و نیز هیات امنای دانشگاه به بهترین نحو عمل کند. وی با بیان اینکه محاسن دانشگاه آزاداسلامی بسیاراست ابراز امیدواری کرد با کوشش کلیه معاونان وهمکاران این اندک مشکلات و نواقص نیز رفع شود.

  وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در دو سال و نیم گذشته توانسته است در تمام شاخص ها در جهت مثبت حرکت کند،این امر را حاصل تلاش پیگیر مدیران دانشگاه بویژه معاونان دانشگاه آزاد اسلامی دانست و از ایشان تشکر کرد.

  وی با اشاره به اینکه خداوند شاهد اعمال و نیت های ما است، گفت: اصل این است که انسان نیتش پاک باشد و از فرصتی که خداوند در اختیارش گذاشته در جهت خدمت به خلق و عزت کشورش استفاده کند. اگر ما دنبال عزت باشیم بدون تکیه بر خداوند و دستورات دینی به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید.

  رییس دانشگاه آزاد اسلامی به موفقیت ایران در برجام در سال گذشته و نیز حمایت مردم از نظام در انتخابات اسفند ماه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه عزتی که پیرو برجام به وجود آمد بسیار با ارزش است، ملت ایران توانست حق خود را بگیرد و حقوق ایران توسط بزرگترین قدرت های جهان به رسمیت شناخته شد. وی با تبریک فرا رسیدن سال جدید گفت: انشالله خداوند توفیق دهد و تمام مردم ایران سال نو را با سرافرازی و کامیابی شروع کنند.

  مصوبات آخرین جلسه هیات رئیسه در سال 1394

  در آخرین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی که در آخرین روز و ساعات کاری سال 1394 صورت گرفت، گزارش ها و مصوبات متعددی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت. در این جلسه که بیش از 5 ساعت به طول انجامید، گزارشی از آخرین وضعیت طرح های سامانه یکپارچه پایان نامه ها و کتابخانه های آزاد (سیپکا) و شبکه یکپارچه مالی و اداری دانشگاه (شیماد) توسط مهندس طباطبایی و مهندس برزگر ارائه و مقرر شد، همکاری لازم جهت یکپارچه سازی این سامانه بعمل آید وبخش کتابخانه ها و پایان نامه ها نیز در سامانه های دانشگاه پیش بینی شود.

  همچنین مقرر شد برنامه ریزی لازم جهت اتصال واحدها و مراکز آموزشی باقیمانده به شبکه شیماد صورت پذیرد و اتصال به لینک دستگاه های دولتی و دبیرخانه های یکپارچه دولت جهت دسترسی معاونت ها و حوزه ها به آن فراهم شود.

  هیات رئیسه دانشگاه در این جلسه همچنین مقرر کرد برنامه ریزی عملیاتی و کامل با هماهنگی کلیه معاونت ها و حوزه ها جهت به روز رسانی آمار و اطلاعات به منظور اجرایی شدن داشبورد برخط مدیریتی فراهم شود و برنامه ریزی لازم برای یکپارچه سازی و به روز رسانی و مدیریت نرم افزارهای مالی و حسابداری و حسابرسی و بودجه ای دانشگاه توسط دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات و شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات صورت گیرد.

  استفاده از تمام ظرفیت های دانشگاه در جهت افزایش نشریات علمی/ آخرین وضعیت طرح تجمیع3

  در جلسه هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی گزارشی از وضعیت نشریات علمی دانشگاه توسط دکتر واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فن آوری دانشگاه مطرح و مقرر شد ضمن رعایت استاندارد از تمام ظرفیت دانشگاه و اساتید برجسته در راستای افزایش کمیت و کیفیت نشریات علمی استفاده شود و با جدیت موضوع افزایش نشریات با کیفیت علمی با تعامل با وزارتین علوم و بهداشت پی گیری شود.

  در این جلسه مدیر کل روابط عمومی دانشگاه گزارشی از روند تولید اخبار در روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ارائه کرد که مورد استقبال و توجه اعضا قرار گرفت و مقرر شد در فعالیت های این حوزه همکاری بیشتری از سوی معاونت ها و حوزه های ستادی صورت گیرد. همچنین مقرر شد از ابزار های جدید اطلاع رسانی مثل اینفوگرافیک و موشن گرافیک برای بیان اطلاعات، اخبار و دستاورد های دانشگاه استفاده شود.

  در این جلسه دکتر سید طه هاشمی معاون دانشجویی و فرهنگی نیز گزارشی از بهبود روند وضعیت نقل و انتقالات دانشجویی ارائه داد و مقرر شد ارتقای وضعیت نقل و انتقالات و سامانه آن با دقت و سلامت و سرعت و جدیت کامل پی گیری شود.

  در این جلسه در خصوص آخرین وضعیت اصلاح فرآیندهای دانشگاه(طرح تجمیع3) مقرر شد کلیه معاونت ها و مدیریت های سازمان مرکزی همکاری لازم در این خصوص را با معاونت برنامه ریزی و نیز معاونت اداری و مالی داشته باشند تا نتیجه طرح منجر به چابک سازی، کاهش بروکراسی، افزایش اختیارات و تمرکز زدایی شود.

  اجرای قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران در دانشگاه آزاد اسلامی

  در آخرین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی گزارشی از نحوه پرداخت کارانه همکاران در بیمارستان ها و اجرای قانون ارتقا بهره وری سرمایه های انسانی نظام سلامت و مشاغل سخت توسط معاون علوم پزشکی دانشگاه ارائه و مقرر شد موضوع برای بررسی بیشتر در کمیسیون شماره 3 هیات رییسه مطرح شود.

  در این جلسه موضوع اجرای قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران مطرح و مقرر شد تامین مالی اجرای قانون یاد شده که در بودجه واحدها منظور شده است، صورت گرفته و اجرایی شود.

  همچنین مقرر شد با تقاضای دانشجویان ایرانی خارج از کشور که کمتر از دو نیمسال(7ماه) در خارج از کشور تحصیل کرده باشند در صورت تقاضای آنها برای ادامه تحصیل در واحدهای برون مرزی دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین با اخذ تعهد از متقاضی نسبت به اینکه تقاضای مهمانی و یا انتقال به واحدهای دانشگاهی و مراکز آموزشی داخل کشور دانشگاه آزاد اسلامی نخواهند داشت موافقت گردد.

  حرکت پر شتاب دانشگاه به سوی عدالت استخدامی

  یکی از مهمترین مصوبات جلسه امروز هیات رئیسه که درقالب بخشنامه ای از سوی معاون اداری و مالی دانشگاه ابلاغ شد پرداخت حق مهارت به کارکنان فوق دیپلم دارای 8 سال سابقه و دیپلم با 10 سال سابقهدانشگاه بود. به موجب این بخشنامه آن دسته از کارکنان دارای مدارک فوق دیپلم و دیپلم که مشمول این طرح خواهند شد ( افراد دیپلم با حداقل ده سال و فوق دیپلم با حداقل هشت سال سابقه مورد قبول در دانشگاه) تا 50 درصد از مجموع سه آیتم (حقوق مبنا، حق سنوات و فوق العاده شغل) را به عنوان حق مهارت از ابتدای سال 1395 دریافت خواهند کرد.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، این تصمیم در راستای عدالت استخدامی و با تاکید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر توجه و اهتمام به خدمات و زحمات کارکنانی که جزء نسل اول و پایه گذار دانشگاه آزاد اسلامی بوده و علی رغم داشتن توانایی های بالا فرصت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را نداشته اند، گرفته شده است.


تازه ترین اخبار