•  144
   1399/06/12 دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر نخبه‌پروری /حسین‌زاده تشریح کرد؛ باشگاه پژوهشگران جوان چگونه از نخبگان حمایت می‌کند؟/ از اولویت استخدام تا پرداخت پاداش
  رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل، جزئیات حمایت از نخبگان این دانشگاه را برای ثبت اختراع و تبدیل ایده به محصول و دیگر فعالیت‌های علمی تشریح کرد و از پیگیری اولویت استخدام در دانشگاه سخن گفت.

  باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل فعالیت خود را از سال ۱۳۶۴ آغاز کرد و اکنون یک‌هزار و ۵۰۰ عضو ثبت شده دارد، این باشگاه طی سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ با داشتن ۳۵۰ عضو معمولی و سه عضو استعدادهای درخشان از برترین باشگاه‌های کشور بوده است.

  به گفته حسین‌زاده، حمایت مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل رمز موفقیت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان این دانشگاه بوده است.

  سال‌های اخیر رویکرد باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی از حمایت‌محوری به سمت فعالیت‌محوری تغییر کرده و علاوه بر پرورش نخبگان و پژوهشگران، کارآفرینی یکی از اقدامات محوری آن بوده است.

  خبرنگار خبرگزاری آنا در سومین شماره از سلسله گفتگوهای «باشگاهی برای نخبه‌پروری» با محمد حسین‌زاده رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد اردبیل گفتگو کرده و به تشریح تاریخچه، فعالیت‌ها، دستاوردها و برنامه‌های آن پرداخته است.

  حسین‌زاده در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا با تشریح تاریخچه راه‌اندازی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل و فعالیت‌های آن اظهار کرد: این باشگاه فعالیت خود را از سال ۱۳۶۴ آغاز کرده و از بدو تأسیس تا سال ۱۳۹۴ به ترتیب آقای صیاد شیخی، محمد ضعیفی‌زاده و ناصر میکاییل‌وند مسئولیت این باشگاه را برعهده داشتند.

  وی با بیان اینکه باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل یک‌هزار و ۵۰۰ عضو ثبت شده دارد، اضافه کرد: این باشگاه طی سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ با داشتن ۳۵۰ عضو معمولی و سه عضو استعدادهای درخشان از برترین باشگاه‌های کشور بوده است.

  رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل تصریح کرد: برگزاری همایش‌های هم‌اندیشی ملی و منطقه‌ای، سمینارها و سخنرانی‌ها، واگذاری مسئولیت کمیته جذب استعدادهای درخشان و نخبگی استان اردبیل، طرح‌های پژوهشی، زیرپوشش قراردادن انجمن‌های علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته در این باشگاه است.

  حسین‌زاده یادآور شد: باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل از اعضای خود برای حضور در همایش‌های داخلی و کنفرانس‌های بین‌المللی حمایت می‌کند.

  باشگاه پژوهشگران جوان؛ مرجع کشف و معرفی نخبگان

  وی، برگزاری دوره‌های توانمندسازی دانشجویان ازجمله برگزاری کارگاه‌های آموزشی مهارتی و مسابقات علمی و فناوری را از دیگر فعالیت‌های باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل عنوان کرد.

  رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل متذکر شد: این باشگاه به مهم‌ترین مرکز، مرجع کشف و معرفی جوانان نخبه تبدیل شده و حوزه‌های فعالیت باشگاه پژوهشگران جوان در برگزاری استارت‌آپ‌ها، مسابقات، طرح‌های پژوهشی و حمایت از مقالات اعضا و شبکه‌سازی با مرکز رشد واحدهای فناور است.

  حسین‌زاده با بیان اینکه امکان استفاده از اولویت استخدام در دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان عضو هیئت علمی یا کارمندی توسط مدیران این باشگاه پیگیری می‌شود به استفاده حداکثری از تفاهم‌نامه‌های مختلف دانشگاه با سایر ارکان دولتی ازجمله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت از دانشجویان به‌صورت کارورز و معرفی اعضا برای استفاده از پارک علم و فناوری و ... پرداخت.

  وی به نمونه‌ای از حمایت از نخبگان باشگاه پژوهشگران چوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل اشاره و بیان کرد: در این راستا می‌توان به پرداخت پاداش برای کتاب و مقالات شامل مقالات علمی و پژوهشی و (ISC ،Web of Science (WOS و ISI و دراختیار گذاشتن امکانات دانشگاه از جمله آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها اشاره کرد.

  رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل با اشاره به فعالیت‌های شاخص برخی اعضای باشگاه تأکید کرد: در این زمینه می‌توان استقرار چند شرکت دانش‌بنیان و فناور از جمله شرکت سیامک محمدی در حوزه گیاهان دارویی و استخراج انواع عرقیات دارویی، شرکت بهمن طاهری تولید‌کننده هشداردهنده تسمه تایم و چاپ کتاب  نورالدین قدیمی در اشبرینگر را نام برد.

  وبینار فرهنگی  واکاوی تحریم و تحریف از دیدگاه امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام

  حسین‌زاده ادامه داد: سال گذشته باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل به عنوان باشگاه برتر کشور انتخاب و تجلیل شد. این باشگاه امسال نیز براساس سیاست ابلاغی از سوی ستاد مرکزی مانند سنوات گذشته به برگزاری دوره‌های مختلف توانمندسازی، برگزاری مسابقات علمی و فرهنگی، برگزاری وبینارهای مختلف علمی و فرهنگی اقدام کرده است.

  وی اضافه کرد: از فعالیت‌های  شاخص نیز می‌توان برگزاری  وبینار فرهنگی  واکاوی تحریم و تحریف از دیدگاه حضرت امیرالمؤمنین علیه‌السلام، وبینار الفبای کسب و کار و ایده‌پردازی، پیشگیری و درمان کرونا اشاره کرد؛ مهم‌تر از همه برگزاری نخستین رویداد ملی مجازی «مسئله‌پردازی و کارآفرینی مسائل کرونا و پساکرونا» است که از اول اردیبهشت آغاز و ۱۴ مرداد خاتمه یافت و  پنچ ایده برتر در این حوزه تجلیل و به مراکز رشد برای تبدیل به محصول معرفی شدند.

  رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل، حمایت مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی را رمز موفقیت باشگاه دانست و تصریح کرد: زیربنایی کردن فعالیت‌های باشگاه با جذب اعضای نخبه، ارائه تسهیلات گسترده و برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای تقویت فعالیت‌های پژوهشی دانشجویان از جمله اهدافی بوده که همواره در باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد اردبیل به آن توجه شده است.

تازه ترین اخبار

fapjunk.com