•  1262
   1398/12/19 به دنبال بازتاب مثبت سفر به ترکیه، دکتر رسولی رسولی عنوان کرد؛ تبادل دستاوردهای علمی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل با دانشگاه‌های ترکیه
  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل هدف اصلی خود از بازدید دانشگاه‌های ترکیه را جذب دانشجوی غیرایرانی و تبادل دستاوردهای علمی با دانشگاه‌های مطرح این کشور عنوان کرد.

  به گزارش روابط عموم واحد اردبیل، اسحاق رسولی  با تشریح اهداف سفر به ترکیه اظهار کرد: در این سفر با یک هولدینگ ترکیه‌ای و یک آژانس گردشگری قراردادهای همکاری امضا شد که جذب دانشجوی غیرایرانی برای دانشگاه آزاد اسلامی و ایجاد کلینیک درمانی تخصصی آلزایمر با مشارکت سه جانبه چین، ایران و ترکیه از جمله بندهای این قرارداد است.

  وی افزود: همکاری در فعال سازی دانشکده و مدرسه عالی گردشگری و میهمان نوازی در سرعین و سرمایه گذاری در صنعت گردشگری اردبیل و بازاریابی بین‌المللی محصولات دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی از دیگر بندهای این قرارداد است.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل گفت: این سفر در راستای راهبرد توانمندسازی و تأثیرگذاری بین‌المللی این دانشگاه صورت گرفت و زمینه‌سازی برای صادرات محصولات دانش بنیان دانشگاه، معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی در برخی رسانه‌ها، مجامع دانش‌آموزی و دانشجویی برای پذیرش دانشجوی غیرایرانی و برقراری روابط همکاری با دانشگاه‌های معتبر ترکیه از فعالیت‌های انجام شده در این سفر بود.

  رسولی ادامه داد: در این سفر در جمع ۵۰۰ نفری اتحادیه جوانان ترکیه با سخنرانی به معرفی توانمندی‌ها و قابلیت‌های  دانشگاه آزاد اسلامی و تسهیلات و امتیازات آن برای جوانان ترکیه پرداخته و در حاشیه برنامه بین آنان که از سراسر ترکیه حضور داشتند، بروشورهای معرفی دانشگاه آزاد اسلامی توزیع شد.

  وی اضافه کرد: باتوجه به استقبال خوب حاضران مقرر شد ۲۰ نفر از این جوانان نخبه به قید قرعه چند روزی میهمان دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل شوند و از جاذبه‌های اردبیل و امکانات و فضای دانشگاه آزاد اسلامی بازدید داشته باشند.


  بهره‌گیری از ظرفیت‌های ترکیه در رونق گردشگری استان اردبیل

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل خاطر‌نشان کرد: در این سفر با رؤسای دانشگاه‌های آنکارا، دانشگاه علوم اجتماعی در آنکارا، دانشگاه علوم پزشکی ابوریحان بیرونی در استانبول دیدار و دانشگاه‌های ترکیه برای همکاری‌های دو جانبه و چند جانبه ابراز علاقه نشان داده و نمایندگانی برای پیگیری برنامه‌های مشترک معرفی کردند

  رسولی عنوان کرد: «برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک برای دانشجویان، ایجاد رشته زبان فارسی در دانشگاه‌های ترکیه و رشته زبان ترکی استانبولی در دانشگاه آزاد اسلامی، انتشار نشریات علمی مشترک  و برگزاری رویدادهای علمی و فناوری مشترک مورد تأکید قرار گرفت.

  وی مطرح کرد: با رئیس دانشکده گردشگری دانشگاه جمهوریت و رئیس اتحادیه مدیران شرکت‌های گرشگری ترکیه  نیز دیدار مشترکی برای همکاری در زمینه فعالیت‌های آموزشی آنلاین و حضوری در زمینه کسب و کارهای گردشگری و بهره‌گیری از ظرفیت‌های آنها در رونق گردشگری استان اردبیل توافقاتی انجام شد.

  عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی ابراز امیدواری کرد که با توجه به شرایط پیش آمده به‌دلیل شیوع بیماری کرونا  ظرف چند ماه آینده مقدمات لازم برای تحقق توافقات و قراردادها آماده شود و با عادی شدن شرایط در سال ۱۳۹۹ اقدامات عملی نیز آغاز شود.

   

تازه ترین اخبار

fapjunk.com