•  303
     1398/10/30 به همت اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی؛ کتاب « کاربرد سونوشیمی در سنتز مواد نانو » منتشر شد
    کتاب « کاربرد سونوشیمی در سنتز مواد نانو » به تألیف سمیه رستم زاده منصور و غلامرضا ابراهیم زاده رجائی منتشر شد.

    به گزارش روابط عمومی واحد اردبیل، کتاب « کاربرد سونوشیمی در سنتز مواد نانو » تألیف سمیه رستم زاده منصور و غلامرضا ابراهیم زاده رجائی، اعضای هیات علمی گروه شیمی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل منتشر شد.

    در چکیده این کتاب آماده است: استفاده از امواج فراصوت برای پیش بردن واکنش های شیمیایی یا برخی فرایندهای تحت عنوان سونوشیمی شناخته می شود. این روش کاربرد بسیار وسیعی در سنتز نانوذرات مختلف پیدا کرده است و بر همین اساس تکنیک های سنتزی مختلفی بر پایه استفاده از امواج فراصوت توسعه یافته اند. این روش ها می توانند با کنترل شرایط و مولفه های تاثیر گذار در روند سنتز، نانوساختار و نانوذرات مختلف را با اندازه ها و شکل های مختلف تولید نمایند. روش های سونوشیمیایی علاوه بر سنتز نانوذرات در رسوب دادن و انباشت نانوذرات بر روی سطوح و حتی نانوذرات دیگر نیز کاربرد گسترده ای پیدا کرده اند که نشانه پتانسیل بالقوه این روش ها در زمینه فناوری نانو می باشد. در این کتاب سعی شده تا ضمن آشنایی با مدل های دستگاهی سیستم های فراصوت، در باره نحوه برهمکنش امواج فراصوت با مواد در تهیه مواد نانو به عنوان یک روش مناسب استفاده شود. امید است که این کتاب بتواند اهداف نویسنده را به خوانندگان عزیز انتقال و باعث ارتقای اطلاعات آن­ها در این حوزه از علوم شود. بهترین فرد برای نقد این کتاب، خوانندگان عزیز و محترم خواهند بود که مسلماً نظرات آنها باعث بهبود و تکمیل کتاب در ویرایش بعدی خواهد بود.

    کتاب « کاربرد سونوشیمی در سنتز مواد نانو » تألیف سمیه رستم زاده منصور و غلامرضا ابراهیم زاده رجائی در 88صفحه ، تیراژ 1000نسخه و به قیمت 150000 ریال توسط جهاد دانشگاهی اردبیل راهی بازار نشر شده است.


تازه ترین اخبار