•  920
   1398/08/21 رئیس اندیشکده یقین: مقام حکومتی حق توهین به ملت را ندارد/ پشتیبان قوه قضائیه در برخورد با اژدهای هفت‌سر فساد هستیم
  رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه دولت تنها 550 روز فرصت خدمت به مردم دارد، گفت: رئیس جمهور به جای عصبانی‌شدن در برابر مطالبات مردم از کارنامه شش سال عملکرد خود دفاع کند.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل، حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین عصر دیروز در همایش بزرگ بررسی پرونده نفوذ که توسط بسیج دانشجویی دانشگاه‌های اردبیل و در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل برگزار شد، ضمن تشریح تاریخچه نفوذ و مسائل مربوط به آن در ایران، به روشنگری در خصوص سیستم ربا در نظام بانکی کشور پرداخت و با انتقاد از اساتید علم اقتصاد در دانشگاه‌ها گفت: اگر نمی‌توانید عرق بریزید و در این زمینه دانش تولید کنید، لااقل ذهن دانشجویان را از زائده‌های فکری امثال آدام اسمیت پر نکنید.

  وی با بیان اینکه اساتید آمریکایی 1400جلد کتاب در مورد بلاهای علم اقتصاد نوین نوشتند، گفت: برنده جایزه نوبل علم اقتصاد نیز در کتاب سقوط آزاد علم اقتصاد روی این نکته تأکید کرده است.

  عباسی خطاب به دفاع‌کنندگان از علم اقتصاد غربی مبتنی بر اندیشه های آدام اسمیت گفت: آمریکا که به حزب‌الله لبنان کمک نمی‌کند و حتیFATF  را نیز امضا نکرده است پس چرا با وجود همه استبدادگری‌های خود، امروز 23 تریلیون دلار بدهی به‌بار آورده است.

  رئیس اندیشکده یقین در پاسخ به سوال اساتید غرب‌گرا که می‌گویند بدهی خوب است و نشان‌دهنده شکوفایی اقتصاد نیز است، گفت: پس چرا ترامپ بعد از روی‌کارآمدن با اعلام میزان بدهی آمریکا، فریاد زد رویای آمریکایی بر باد رفته است.

  وی نظریه معروف کینز در علم اقتصاد را نیز یادآور شد و گفت: این فیلسوف معروف نیز معتقد بود برای اینکه بتوان به دنیا حکومت کرد باید طمع و ربا را در جهان جاری کرد.

  جریان نفوذ به دنیال تغییر آرمان های ملت است

  عباسی با بیان اینکه جریان نفوذ به‌دنیال تغییر آرمان‌های ملت است، گفت: منظور از نفوذ، دستگیری امثال جیسون رضائیان نیست و یا امثال مدیران کانال آمدنیوزها نیست.

  وی افزود: منظور از نفوذ این است که در 40 سال گذشته در حکومت دینی، تئوری‌های اقتصاد لیبرال پیاده شده است تا جائیکه اسلام‌شناسان و مجتهدین دین در قم فریاد برآوردند که سیستم بانکی کشور رَبوَی است.

   

   


  ایجاد فاصله بین مسئولین و مردم از کارکردهای پروژه نفوذ است

  تحلیلگر مسائل استراتژیک در ادامه سخنان خود به کارکردهای مسئله نفوذ نیز پرداخت و گفت: فاصله انداختن بین مسئولین و مردم از جمله کارکردهای نفوذ است.

  وی به ترورهای اوایل انقلاب اشاره کرد و گفت: بعد از ترور شخصیت‌هایی چون شهیدان رجایی، باهنر و بهشتی، نفوذی‌ها مسئله ایجاد امنیت برای مسئولان را مطرح کردند که این مسئله در طول دوران به جدایی مسئولان از مردم منجر شد.

  عباسی خطرناک‌ترین بخش نفوذ را تصویرسازی عنوان کرد و گفت: در شش سال گذشته 100 مورد اطلاعات استراتژیکی بدست آمده است که قصد آنها براندازی کلان نظام بود.

  وی از اجرای مدل تایلند و چین و راه‌اندازی جریان برجام 3 به عنوان نمونه‌هایی از 100 پروژه استراتژیکی دشمن نام برد و با بیان اینکه ارائه طرحی با موضوع اینکه انقلاب اسلامی تمام شده است و امروز در جمهوری اسلامی قرار داریم و ادامه شعارهای انقلابی و انقلابی‌گری بازگشت به سال 57 است گفت: آنها به دنبال این هستند تا با طرح چنین مسائلی ولایت فقیه به عنوان رکن اساسی انقلاب، را از میان برداشته و با سپردن تمام اختیارات به رئیس جمهور، انقلاب را تضعیف کنند چرا که با از میان‌برداشتن ولایت فقیه، دادسرای انقلاب و سپاه هم براحتی حذف خواهد شد.

  رئیس اندیشکده یقین شعارهای زیبای دشمنان را یادآور شد و گفت: آنها می‌خواهند با دوگانه‌سازی در کشور به اهداف خود برسند بنابراین ملت باید هوشیار باشد و به دشمنان اجازه تعدی ندهد.

   

  رئیسی، تأخیر دولت در برقراری قسط و عدالت را جبران می‌کند

  عباسی اقدامات حجت الاسلام رئیسی رئیس قوه قضائیه را ستود و گفت: شخص رئیسی امروز وظیفه دارد تا تأخیر دولت در اقامه قسط و عدالت را جبران کرده و با از بین‌بردن تبعیض به مردم امید ببخشد.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود به سخنرانی حسن روحانی رئیس جمهور فعلی کشور در یزد اشاره کرد و گفت: مقام حکومتی، حق توهین به ملت را ندارد.

  عباسی افزود: اگر واقع‌بین هستید، لیست فاسدان را منتشر کنید تا مردم در تلفن همراه‌شان آنها را ببینند و بدانند چه‌کسی و به چه‌دلیل فلان مبلغ گرفته است نه اینکه در جواب انتقاد به مردم توهین کنید و دیگران را تخطئه کنید.

  این کارشناس مسائل استراتژیکی به ماجرای میلیاردها دلار دارایی ایران در خارج از کشور نیز اشاره کرد و گفت: این ملبغ در دولت خاتمی در خارج سرمایه‌گذاری شد تا بعد از اتمام دوران تعهد، با بازگشت سرمایه و عواید آن به کشور به شرایط اقتصادی موجود کمک شود که سر رسید آن هم در دولت فعلی است ولی چون جلوی آن توسط آمریکا گرفته شد و دولتمردان فعلی نتوانستند آن را به کشور بازگردانده و از عواید آن بهره‌مند شوند، دست به فراافکنی و اتهام به دیگران می‌زنند تا در آستانه انتخابات بتوانند تأثیرگذار شوند.

  وی از روحانی خواست تا با احترام به 24 میلیون نفر که به او رأی دادند، در صدد پاسخگویی به کارها و خدمت به مردم باشد تا در فرصت باقی مانده، حداقل‌ترین کار را برای مردم انجام دهد.

  عباسی وعده‌های روحانی در دوره انتخابات را یادآور شد و به وعده‌های توافق برجام نیز اشاره کرد و گفت: قرار بود برجام 100 روزه مشکلات کشور را حل کند اما امروز شاهد هستم که در کنار سایر تحریم‌شده‌ها، وزیر خارجه کشور و یکی از مذاکره‌کنندگان ایرانی یعنی آقای ظریف نیز تحریم‌شده است.

  عباسی با بیان اینکه دولت تنها 550 روز فرصت خدمت به مردم دارد دارد، گفت: دولت حق ندارد از  پشت تریبون به جای ارائه گزارش و کارنامه عملکرد به فحاشی  به مردم و فرافکنی بپردازد.

  وی فرصت باقی‌مانده از عمر دولت را فرصت خدمت‌رسانی به مردم عنوان کرد و گفت: وقتی دولت همه داشته‌های خود را در قالب یک کاغذ از دست‌رفته می‌بیند و پاسخی برای مردم جهت عملکرد خود ندارد، باید به مردم خدمت کند نه‌اینکه هر محفلی را به جلسه و نطق انتخاباتی تبدیل کرده و منتقدان را به دادگاه بکشاند.

  عباسی با بیان اینکه از امروز دلواپسان از شخص روحانی به عنوان رئیس جمهور، دولت و جناج سیاسی‌شان مطالبه‌گری خواهند کرد، گفت: این اول راه است و آنها باید در پیشگاه عدل الهی پاسخگوی حقوق مردم، بیت المال، توهین و فحاشی به منتقدین نیز باشند.

  عباسی به اقدامات در خور تقدیر قوه قضائیه در مبارزه با فساد نیز اشاره کرد و گفت: اگر کسی پشت تریبون بابت مبارزه دستگاه قضایی با فساد، قوه قضائیه را منکوب کرده و یا نظام را مسأله‌دار نامیده و به منتقدین برچسب بی‌ایمانی بزند در حالیکه خودش به جواد طباطبایی صاحب نظریه مرگ اسلام، جایزه و لوح و سکه هم بدهد، شایسته دادگاهی‌شدن است.

   

   


  قرارگاه سازندگی سپاه، الگوی دولتمردان در ارائه خدمت به مردم

  عباسی از قرارگاه‌های سازندگی سپاه پاسداران به عنوان نمونه و الگوی موفق در خدمت‌رسانی بی سر و صدا به مردم نام برد و گفت: اگر دولتمردان نیت خالصانه برای خدمت به مردم دارند همانند بسیج سازندگی با تمان قوا و بدون ادعا وارد میدان شده و در فرصت 550 روز باقی مانده، همت خود را برای خدمت و دلجویی از مردم بکار بندند.

  وی به توصیف ویژگی‌های حکومت حضرت علی(ع) نیز پرداخت و از رئیس قوه قضائییه خواست تا حق مردم مظلوم را از گلوی زراندوزان زمان گرفته و در اجرای عدالت در جامعه لحظه‌ای درنگ نکند و بداند که امت حزب‌الله ایران اسلامی نیز پشتیبان وی در انجام این رسالت مهم است.

  عباسی شهادت در راه خدا را مایه افتخار هر انسانی عنوان کرد و گفت: رئیسی با کوتاه‌نیامدن برابر گردن‌کلفتان می‌تواند با بریدن گلوی اژدهای هفت سر فساد، نظام جمهوری اسلامی را بیمه کرده و مهمترین گام را در تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی بردارد.

  رئیس اندیشکده یقین در پاسخ به سوال دانشجویان مبنی بر کاهش تعهدات برجام نیز گفت: گامی که در این راستا برداشته شده مثبت است اما چرا اینکه روحانی خود دست به این اقدام زد به این علت است که برجام به‌دست وی اتفاق افتاد و چون به جایی نرسید خودش خواست آغازگر کاهش تعهدات باشد تا برای دولت بعد جای بهانه و ایران نگذارد.

   


تازه ترین اخبار

fapjunk.com