•  1383
   1398/07/24 دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین مجموعه آموزشی استان اردبیل است
  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل گفت: اکنون دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است و در استان اردبیل نیز این دانشگاه، بزرگترین مجموعه آموزشی استان محسوب می‌شود.

  به گزارش روابط عمومی واحد اردبیل، اسحاق رسولی در مراسم استقبال از دانشجویان ورودی جدید رشته‌های غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل اظهار کرد: خدا را شاکریم که در سال تحصیلی جدید میزبان دانشجویان و سرمایه‌های جدید و جوانانی که برای سرنوشت خود و مملکت راه علم را انتخاب کرده‌اند، هستیم و امیدواریم که در این انتخاب شایسته خود به موفقیت برسند.

  وی افزود: راه علم و دانش راهی است که پایانی ندارد و انسان از بدو تولد خود یادگیری  را شروع می‌کند و این موضوع پایانی ندارد و در این بین انسان‌های متعادل کسانی هستند که همیشه در حال یادگیری هستند زیرا که انسان تنها موجودی است که دائماً در حال تعیین سرنوشت خود است.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل افزود: اکنون دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است و در استان اردبیل نیز دانشگاه آزاد اسلامی، بزرگترین مجموعه آموزشی استان محسوب می‌شود و تنها مجموعه‌ای است که با سه وزارتخانه، آموزش و پرورش، آموزش عالی و بهداشت و درمان در ارتباط بوده و این در حالی است که مجموعه‌های آموزش عالی دیگر استان فقط با یکی از این وزارتخانه‌ها در ارتباط هستند و به این ترتیب حوزه فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی به صورت علمی در سطح سه وزارتخانه جاری است.

  رسولی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی یک ظرفیت و سرمایه بسیار بزرگ است که تاثیرگذاری بین‌المللی آن در عرصه علم و فناوری به‌وضوح مشاهده می‌شود و در کنار آن تأثیر این دانشگاه در تربیت بسیاری از مسئولان و کارشناسان کشور قابل مشاهده است.

  وی گفت: ورود دانشجویان جدید به دانشگاه، ورود فکرها، ایده‌ها و روحیه‌های جدید بوده و انرژی تازه‌ای به دانشگاه می‌بخشد که این امر می‌تواند نشاط دانشگاه را روزافزون بکند.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل عنوان کرد: دانشجویان ورودی جدید با ورود به دانشگاه سبک زندگی دانشجویی را که سبک علم محور و پویا هست، تجربه خواهند کرد و باید دید که این دانشجویان با چه دیدگاهی در دانشگاه حضور پیدا کرده‌اند و در آموزش عالی به دنبال چه اهدافی هستند و در واقع به تعداد افرادی که وارد دانشگاه می‌شوند افکار جدید وارد دانشگاه می‌شود و مهمترین مسئله تفاوت نگرش‌ها و دیدگاه‌ها است که باید بررسی و اگر در ابتدای ورود به دانشگاه دید صحیح و درستی نداشته باشند بهترین و طلایی‌ترین دوران عمر خود را در مقدس‌ترین مکان هدر خواهند داد، پس لازم است که جویندگان علم با دید درست و دقیق و عقلایی وارد دانشگاه شوند.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل تصریح کرد: دانشگاه در راستای افزایش منزلت اجتماعی افراد تاثیرگذار بوده و دید و نگرش جامعه به دانشگاه و دانشجویان در سطح بالاتری قرار دارد و در واقع دانشگاه تحرک بخش پایگاه‌های اجتماعی جامعه است.

  وی اضافه کرد: ارتقاء منزلت اجتماعی در سایه علم و دانشگاه هدف درست و منطقی است اما نباید صرفاً متمرکز بر این هدف باشیم و تبدیل شدن به انسانی که منزلت بالایی دارد در کنار افزایش توانمندی برای خدمت بهتر به جامعه و سیر صعودی در کمالات انسانی، افزایش معرفت، رسیدن به درک بهتری از هستی، درک بهتری از انسان و درک بهتری از فلسفه وجود خلقت و علم و... باید از دیگر اهداف دانشجو باشد.

  رسولی بیان کرد: در سبک زندگی دانشجویی افرادی موفق هستند که از مطالعه و شنیدن صحبت‌های علمی و بهره‌بردن از اساتید و از دانستن لذت ببرند.

  وی با اشاره به ساقط کردن پهباد آمریکایی و توسعه فناوری موشکی کشور توسط جوانان گفت: اکنون علم در جهان پایه و اساس اقتدار و قدرت است و کشورهایی اقتدار دارند که صاحب علم هستند و ایران اکنون به مدد جوانان خود صاحب اقتدار شده و در ساخت موشک‌های متنوع به خودکفایی رسیده و با موشک‌های ساخت خود، پهباد آمریکایی را ساقط می‌کند. این جوانان که در توسعه فناوری‌های نوین تلاش می‌کنند، تضمین کننده روزهای روشن آینده مملکت هستند.

  رسولی در ادامه به تبیین رویکردهای دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و گفت: دانشگاه در حال تبدیل شدن به دانشگاه مسأله‌گرا، کارآفرین و فناور است و در این راه اصول و ارزش‌های محوری شامل معنویت‌گرایی، مسأله‌گرایی و نوآوری را مدنظر دارد.

   

   


  دانشگاه محل علم و گفتگو است

  حجت الاسلام محمد تجلایی سرپرست نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل  نیز در ادامه برنامه اظهار كرد: دانشگاه محل علم، محل گفتگو و محل رایزنی است و دانشگاهی كه خوابیده بر سر آن بلاها می آید

  وی شهید باكری را الگوی دانشجویان معرفی و افزود: جوان دانشجوی آگاه، یعنی جوانی كه برای عالم عالم می سازد و برای دنیا، دنیا و برای آخرت، آخرت می سازد و جوانان ما پاك و با ایمان هستند.

  در ادامه این برنامه معاونان دانشگاه به تشریح حوزه های خود پرداختند.

   

   

   

   

   


تازه ترین اخبار

fapjunk.com