•  1449
   1398/07/03 حجت الاسلام عیسی‌زاده مطرح كرد: استادان گروه معارف، تكیه گاه اخلاقی دانشجویان باشند
  معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، استادان گروه معارف را قیم و تكیه گاه اخلاقی و معنوی برای دانشجویان دانست.

  به گزارش روابط عمومی واحد اردبیل ، حجت الاسلام والمسلمین دكتر نیكزاد عیسی‌زاده دراجلاس مدیران گروه‌های معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی منطقه شمال غرب كشور كه صبح و ظهر امروز در واحد اردبیل برگزار شد، اظهار كرد: استادان گروه معارف باید قیم و تكیه گاه اخلاقی و معنوی برای دانشجویان باشند.

  وی به اهمیت كار استادان معارف اشاره كرد و افزود: در كنار آموزش و پژوهش باید به تربیت نیر‌و‌های انسانی و كارآمد توجه كرد تا پاسخگوی نیازهای كشور و منطقه باشد.

  عیسی زاده اولین نقش انبیاء الهی را مربی گری برشمرد و افزود: استادان گروه معارف باید در كنار معلمی نقش مربی‌گری داشته باشند و فقط به انتقال داده اكتفا نكنند و ارتباط تربیتی و فرهنگی با دانشجو ایجاد كنند.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل، اسحاق رسولی نیز با اشاره به نفوذ اندیشه های سكولاریسمی و لیبرالیسمی  در بین جوانان گفت: امروز سخت ترین وظیفه و سخت ترین كار به عهده گروه معارف است.

  وی ادامه داد: هرچقدر انقلاب شكوهمند اسلامی قوی تر می‌شود دشمنان آن نیز بیشتر می‌شود و هجوم برنامه ریزی شده رسانه استكبار جهانی و بهره بردن از دوستان نادان در داخل كشور باعث می‌شود دفاع از نظام انقلاب كار سخت و مشكلی شود.

  رسولی با بیان اینكه امروز اساتید گروه معارف بیش از همه به چالش كشیده می‌شوند، ادامه داد: استادان معارف باید در تقویت روشنگری و جذب جوانان به معارف دینی تلاش كنند و در شناسایی و شناساندن ماهیت افرادی كه جریانات انحرافی بوجود می آورند پیش قدم باشند.

  وی به ارتباط نسل جدید به نرم افزارها و اینترنت اشاره كرد و گفت: استادان باید از تكنولوژی های نوین و علاقه مند نسل جدید در راستای تقویت و ترویج معارف دینی استفاده كنند.

  رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل نیز به اهمیت انقلاب اشاره كرد و گفت: رسالت اصلی ما حفظ انقلاب است و اگر انقلاب نبود ماهم نبودیم.

  حجت الاسلام دكترمحمد تجلایی ادامه داد: ما در دوره سختی از انقلاب قرار داریم و استادان نباید بعد محافظه كاری داشته باشند و از هم گسیختگی بین گروه‌های معارف باید از‌بین رود.

  مدیر امور گروه‌های معارف دانشگاه آزاد اسلامی ، حجت الاسلام و المسلمین علی محمد امراللهی نیز اظهار كرد: مدارا گری و بردباری از خصوصیات استادان گروه معارف است.

  وی ماموریت استادان معارف را تربیت نیروی انسانی متعهد و كارآمد با همكاری سایر بخش‌های دانشگاه عنوان كرد و افزود: دستیابی به هدف تربیت دینی دانشجو مبتنی بر توجه به سه ضلع استاد، دانشجو و محتوا و متن است.

  امراللهی ادامه داد: تربیت دینی و معنوی جوانان انقلابی با ایجاد و ارتقای شناخت صحیح، اندیشه دینی و استفاده از اساتید انقلابی و با روش‌های علمی و ابزار‌های جدید مد نظر قرار گیرد.

  وی  افزود: باز تعریف توسعه معارف اسلامی، تقویت باورهای اسلامی  و تغییر رفتارها را از اهداف گروه معارف دانشگاه است.

   


تازه ترین اخبار

fapjunk.com