•  1083
   1398/05/22 در دیدار با نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اردبیل مطرح شد؛ با بین‌المللی‌شدن واحد اردبیل و ظرفیت‌های موجود، زمینه جذب دانشجویان غیرایرانی در این دانشگاه فراهم شده است
  دکتر اسحاق رسولی در دیدار با رحیم ژرفی؛ رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اردبیل با اشاره به بین‌المللی‌شدن واحد اردبیل و ظرفیت‌های موجود از فراهم‌شدن زمینه جذب دانشجویان غیرایرانی در این دانشگاه خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی واحد اردبیل، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل گفت: با توجه به برنامه‌ریزی مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی برای توسعه روابط بین‌المللی و اعلام اسامی ۳۸ واحد دانشگاهی از جمله واحد اردبیل که مجوز جذب دانشجوی غیرایرانی به آنها داده‌شده و به عنوان واحد بین‌المللی معرفی‌شده‌است، با تکیه بر ظرفیت‌های خود زمینه جذب دانشجویان خارجی را فراهم‌کرده‌است.

  وی با اشاره به امکانات و ظرفیت‌های واحد اردبیل افزود: دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل جزو معدود دانشگاه‌هایی است که رشته پزشکی و بیمارستان را هم‌زمان دارد و این امتیاز مهم می‌تواند در جذب دانشجویان غیر‌ایرانی از کشورهای هدف مثل عراق، ترکیه، آذربایجان به عنوان اولویت اول و سایر کشورهای همسایه در مراحل بعدی، نقش به‌سزایی داشته باشد.

  رسولی اظهار کرد: وب سایت این دانشگاه علاوه بر زبان فارسی برای دانشجویان غیرایرانی نیز به سه زبان انگلیسی، ترکی استانبولی و آذری ترجمه و اطلاعات مربوطه بارگذاری شده و زبان عربی نیز بزودی آماده خواهد‌شد.

  وی افزود: در زمینه جذب دانشجویان غیرایرانی با مؤسسه‌ها و کارگزاری‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، مذاکراتی داشتیم و در چند مورد قرارداد نیز امضاء شده است و از سایر موسسه‌ها نیز که در زمینه جذب دانشجویان غیرایرانی فعالیت می‌کنند، دعوت به همکاری می‌کنیم.

  رسولی تصریح کرد: هزینه تحصیل به مراتب پائین‌تر از کشورهای همسایه و حتی دانشگاه‌های داخلی، ارائه امکانات خوابگاهی، ورزشی و برنامه ریزی تغذیه ای مناسب برای این قبیل دانشجویان که با هزینه کم ارائه خواهد شد، جزو مزیت‌های رقابتی این واحد برای جذب دانشجویان غیرایرانی محسوب می‌شود.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل ادامه داد: این دانشگاه در زمینه آموزش روش‌های نوین هتلداری و صنعت گردشگری نیز گام هایی را با راه‌اندازی اولین یونی‌هتل در سطح منطقه برداشته است و آماده هستیم خلأهای موجود در زنجیره صنعت گردشگری را شناسایی و با همكاری  دستگاه‌های اجرایی که مراودات و تعاملات بین‌المللی دارند، چرخه این صنعت را روان‌تر و كامل‌تر كنیم و در توسعه آن شتاب بیشتری بدهیم و در زمینه آموزش روش‌های نوین و استاندارد این صنعت، همکاری کنیم.

  رسولی همچنین به افتتاح نمایندگی استانی سازمان بین‌المللی سیتی‌وان در اردبیل اشاره و اظهار کرد: روز یکشنبه این هفته شاهد افتتاح نمایندگی استانی سازمان بین‌المللی سیتی‌وان در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل بودیم که در راستای مسئولیت اجتماعی تعریف شده برای دانشگاه با این سازمان همکاری خواهیم کرد.

  رئیس واحد اردبیل ادامه داد: سیتی‌وان تنها سازمان صادر کننده پروانه بین‌المللی استاندارد محصولات‌،‌ خدمات و فرآیندها درحوزه کیفیت، سلامت، حلیت و اصالت در جهان است.

  رسولی افزود: سازمان سیتی‌وان پس از بازرسی، آزمایش و تأیید، بصورت کاملا انحصاری در بیش از 22 شاخه برای کالاها و خدمات گواهی اعطا می‌كند.

  رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اردبیل نیز بر افزایش تعاملات بین‌المللی دانشگاه تأکید و رمز موفقیت را در ارائه آموزش‌ها بصورت حرفه‌ای و در رشته‌های علوم پایه و تخصصی تعریف‌کرد.

  رحیم ژرفی گفت: نمایندگی وزارت امور خارجه در استان آمادگی همکاری و کمک به دانشگاه‌های استان در زمینه توسعه تعاملات بین‌المللی با دانشگاه‌ها و رایزن‌های فرهنگی کشورهای همسایه را دارد و در پیشرفت منطقه و استان تلاش خواهد کرد.

   

تازه ترین اخبار

fapjunk.com