•  791
   1398/05/09 پیام خبر داد: گام‏ های شتابان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل در مسیر بین‏ المللی شدن
  رئیس اداره امور بين الملل و همكاری‏ های علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل از بین‏ المللی شدن این واحد دانشگاهی سخن گفت.

  طه پیام در گفتگو با روابط عمومي واحد اردبیل اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل در مسیر بین‏ المللی شدن با گام‏ های شتابان حرکت می‏ کند.

  وی ادامه داد:  براساس دستورالعمل‏ های سازمان مرکزی، واحد اردبیل یکی از 38 واحد دانشگاهی است که اجازه‏ جذب دانشجویان خارجی را دارد.

  پیام با اشاره به فعالیت ‏های انجام شده، افزود: از آذرماه سال گذشته برنامه‏ ریزی برای جذب دانشجویان خارجی شروع  و با برگزاری جلسات هفتگی با حضور مسئولین و همکارانی که تجربه‏ ی تحصیل در یک کشور خارجی را دارند، ادامه دارد.

  وی تصریح کرد: شورای جذب دانشجویان غیر‏‏ایرانی زمینه ‏ی جذب و امکانات دانشگاه از لحاظ  نیروی انسانی و امکانات رفاهی را بررسی و سپس کشورهای هدف مشخص و در این راستا، کارگروه‏ های تخصصی تشکیل شده است.

  پیام کشورهای هدف را همسایه‏ های شمالی و کشور عراق و سوریه برشمرد و افزود: چهار کارگروه  در حوزه‏ ی زبان انگلیسی، عربی، ترکی و آذری تشکیل شد که وظیفه‏ ی بررسی ویژگی‏ های فرهنگی و اجتماعی کشور‏های هدف و مطالعات جنبی در خصوص شیوه‏ ی جذب داشجویان از این کشورها براساس علاقه جوانان را برعهده دارد.

  وی با یادآوری اهمیت دانشجویان خارجی برای جامعه و دانشگاه، گفت: بین المللی شدن یک دانشگاه نشان از جهانی‏ شدن در آموزش عالی می‏ باشد و در شرايط کنونی فرهنگ، فناوری و اقتصادی جهان، جذب دانشجويان خارجی موجب مشارکت فعال در روند جهانی توليد علم و تسهيل انتقال فناوری و غنی ‏شدن فرآيند آموزش می‏ شود.

  پیام مزایای بین‏ المللی شدن دانشگاه را ارتقای هویت ملی، ابزار معرفی فرهنگ ملی، رشد پیوندهای اقتصادی و ارتقای تفاهم و درک متقابل بین‏ المللی عنوان و بیان کرد: جذب دانشجو همراه با تأثیر در افزایش منابع مالی، افزایش سرمایه‏ ی فرهنگی، افزایش سرمایه‏ ی اجتماعی و افزایش کیفیت آموزش و پژوهش هم می‏ شود.

   


   


تازه ترین اخبار

fapjunk.com