•  613
   1398/04/26 آغاز به کار پنجمین کنفرانس بیوالکترومغناطیس ایران در اردبیل
  پنجمین کنفرانس بیوالکترومغناطیس ایران در اردبیل امروز و فردا برگزار می‌شود.

  به گزارش روابط عمومی واحد اردبیل، اسحاق رسولی در مراسم افتتاحیه پنجمین کنفرانس بیوالکترومغناطیس ایران اظهار کرد: برگزاری کنفرانس‌های علمی و ارائه یافته‌های جدید فرصت مغتنمی است که در اختیار علاقه‌مندان علم گذاشته می‌شود.

  اسحاق رسولی شادابی و پویایی را در تولید علم دانست و افزود: برگزاری کنفرانس‌ها، سمینارها و همایش‌ها باعث زنده ماندن علم می‌شود و کار تحقیق و پژوهش اساسی‌ترین و متعالی‌ترین مشخصه‌ی استادان دانشگاه‌ها است.

   وی با یادآوری عصر انفجار علم و دانش ادامه داد: دانشگاه یک محیط علمی است و آن‌چیزی‌که می‌تواند به محیط علمی جان بخشد، تحقیق و پژوهش است و جامعه‌ی ما بیش از پیش نیازمند فعالیت‌های تحقیقی و پژوهشی است.

  رئیس پنجمین کنفرانس بیوالکترومغناطیس ایران بیان کرد: برگزاری کنفرانس‌های علمی، فرصت مناسبی است که علاقه‌مندان به موضوعات خاص گردهم می‌آیند و یافته‌های خود را در میان می‌گذارند.

  وی افزود: کشورهای غربی و آمریکا با اعمال تحریم‌ها نشان می‌دهند که با پیشرفت علمی کشور ما مخالفند و دوست دارند که ملت ایران مصرف کننده‌ی علم باشد.

  رسولی با اشاره به توانایی جوانان ایرانی در تولید علم، تصریح کرد: تحریم‌ها شکستنی هستند و جوانان ایرانی پس از تولید دانش باید به فکر مرحله‌ی فناوری باشند و این کنفرانس پیوند‌دهنده‌ی دانش و فناوری است.

  وی با اشاره به فعالیت‌های گسترده‌ی دانشگاه آزاد اسلامی و توجه به مسائل اجتماعی در استان، توضیح داد: دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از نظر کمیت بزرگترین دانشگاه استان است و در گام دوم، کیفیت در جهت استراتژی دانشگاه است.

  رسولی افزود: مسئولیت اجتماعی استانی دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌ی سلامت و گردشگری و مأموریت ملی در حوزه IT  برای دانشگاه مشخص شده است.

   

   


  دبیر علمی همایش هم به دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم اشاره کرد و افزود: دانشگاه‌ها باید کارآفرین، هویت‌ساز و آینده‌ساز باشند و امروز کشور اراده‌ی جدی دارد که فعالیت‌های کارآفرینی را دنبال کند.

  حامد ساجد ادامه داد: در این کنفرانس تعداد 45 مقاله به دبیرخانه ارسال شده بود که 38 مقاله پذیرش شد که در قالب سخنرانی و پوستر ارائه می‌شود.

  این کنفرانس به مدت 2 روز و در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار و آخرین یافته‌های علمی دانشمندان توسط استادانی از دانشگاه‌های ایران ارائه می‌شود و موضوعات تشخیص و پایش مغناطیسی، تصویربرداری و ترمومتری، تحریک مغناطیسی در تشخیص، برش‌نگاری امپدانسی و سایر موضوعات مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد.

  همچنین در کنار این کنفرانس کارگاه‌های جنبی پردازش سیگنال (معرفی دستگاه تحریک کننده الکتریکی شنوایی) و روش الکتروکموتراپی (روش نوین در درمان سرطان) برگزار می‌شود.

   

   

   

   

   

   


تازه ترین اخبار

fapjunk.com