•  551
   1398/04/25 حاجی‌محمدی عنوان کرد: استادان دانشگاه حافظان انقلاب اسلامی و ارزش‌های دینی
  مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل اظهار کرد: استادان دانشگاه حافظان انقلاب اسلامی و ارزش‌های دینی هستند.

  سعید حاجی‌محمدی در گفتگو با روابط عمومی واحد اردبیل، گفت: استادان فرهیخته به‌عنوان سرمایه‌های نظام، انقلاب و بهترین و کارآمدترین نیروهایی هستند که می‌توانند حافظ ارزش‌های دینی و انقلاب اسلامی باشند.

  وی نقش استادان دانشگاه را در تربیت دانشجویان و جوانان متعهد و متخصص بااهمیت دانست و افزود: استادان دانشگاه در پیشبرد برنامه‌های فرهنگی و علمی با معاونت فرهنگی دانشگاه همکاری نزدیکی دارند و باعث شکوفایی استعدادهای دانشجویان و جوانان در عرصه‌های علمی و فرهنگی می‌شوند.

  حاجی‌محمدی به بازخوانی چند مطالبه مهم رهبر انقلاب اسلامی از استادان دانشگاه پرداخت و افزود: استادان باید به ترویج خودباوری در دانشگاه، پایبند‌کردن جوانان دانشجو به هویت ملی، توسعه‌ی فرهنگ مجاهدت برای جبهه‌ی حق، پرورش امید در جوانان دانشجو و پیشرفت علمی در جهت خدمت به نیاز‌های کشور توجه کنند.

  وی ادامه داد: تلاش برای شکستن مرزهای دانش، جلوگیری از تشکیل حلقه‌های بسته در فضای تدریس، اهتمام جدی به شاگرد‌پروری، جدی‌گرفتن تحقیق، شجاعت علمی، پرهیز از کار تقلیدی و جلوگیری از حرکت دانشگاه به سمت مسائل پوچ، طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، بهترین و کاربردی‌ترین راه‌ها در مسیر پیشرفت کشور خواهد بود.

  مدیرکل فرهنگی و اجتماعی واحد اردبیل با اشاره به مراحل چرخه‌ی علمی از پدید‌آمدن یک ایده در ذهن نخبه تا بهره‌برداری عملی از آن با استناد به بیانات مقام معظم رهبری گفت: ایده‌پردازی، تولید علم، تولید فناوری، صنعتی‌سازی، تجاری‌سازی، تولید ثروت و بازخورد از بازار مصرف که اگر این چرخه در دانشگاه‌ها اتفاق بیفتد و عملی شود، شاهد آن خواهیم بود که بخش قابل توجهی از درآمد کشور از راه صنایع و فعالیت‌های تجاری دانش‌بنیان تأمین می‌شود.

تازه ترین اخبار

fapjunk.com