•  579
   1398/04/19 رسولی: شهدای گمنام و شهدای مدافع حرم ارزشمندترین سرمایه‌های معنوی دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل / عکس
  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل گفت: شهدای گمنام و دو شهید مدافع حرم علی آقایی و هاشم دهقانی‌نیا دانش آموخته‌ی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل، بزرگترین و ارزشمندترین سرمایه‌های معنوی برای این دانشگاه هستند.

  به گزارش روابط عمومی واحد اردبیل، دکتر اسحاق رسولی صبح امروز در یادواره ۶ شهید گمنام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل و شهدای مدافع حرم با محوریت شهید علی آقایی که در واحد اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل به خود می بالد که پیکر ۶ شهید گمنام را به آغوش گرفته و ۲ شهید مدافع حرم شهید هاشم دهقانی‌نیا و شهید علی آقایی از دانش آموختگان این دانشگاه هستند.

  وی افزود: شهدای مدافع حرم با‌ارزش‌ترین سرمایه برای جامعه‌ی دانشگاهی استان و دانشگاه آزاد اسلامی است، مایه‌ی فخر و مباهات نظام مقدس ما هستند که وجود این شهدا همواره رسالت ما را سنگین‌تر می‌کند.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل عنوان کرد: تلاش بر این است که برگزاری برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی بزرگداشت شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم همواره در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل به صورت مستمر ادامه داشته باشد و شهدا در تمام مراحل زندگی در مقابل دیدمان باشند.

  رسولی گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی با‌فضیلت‌ترین و ارزشمندترین کلاس‌ها برقرار است، کلاس‌هایی که از نظر معرفت‌افزایی و تعالی بصیرتی بی‌نظیر بوده و استادان آن شهدایی هستند که خون خود را در راه خدا نثار کردند تا امنیت و آسایش در نظام مقدس اسلامی همواره پابرجا باشد.

  وی تصریح کرد: شهدا همیشه برای ما الهام‌بخش و درس‌آموز هستند و می‌توانیم بهترین درس‌ها را از این شهدای والا مقام بگیریم که امیدواریم با استعانت از خداوند و با بهره‌گیری از درس‌های شهدا در تحقق آرمان‌های نظام مقدسمان پایدار باشیم.

   

  فیاضی:

  اندیشهی استقامت و مقاومت لازمه موفقیت جامعه

    

   


  نماینده ولی ققیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: موفقیت جامعه زمانی تحقق می‌یابد که اندیشهی استقامت و مقاومت در آن زنده باشد.

  حجت الاسلام نجات فیاضی در یادواره ۶ شهید گمنام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل و شهدای مدافع حرم در واحد اردبیل، اظهار کرد: موفقیت در جامعه زمانی به دست می‌آید که در آن جامعه، اندیشهی استقامت و مقاومت زنده باشد.

  وی درباره‌ی چگونگی حفظ استقلال کشور گفت: اگر جامعه استقلال خود را حفظ کند به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا خواهد کرد و در واقع جوامعی که دخالت بیگانگان را از خود دفع می‌کنند، جایگاه و ارزش بالایی را در سطح بین المللی دارند.

  نماینده ولی فقیه در سپاه استان اردبیل عنوان کرد: شهدا ارزش بالایی در پیشگاه خداوند متعال دارند به طوری که خداوند انسان‌ها را از گفتن القاب مرده به شهدا منع می‌کند و این ارزش برای شخصی پوشیده نیست و حتی علما بر این عقیده‌اند که در سلام نماز بعد از نبی مکرم اسلام(ص) ما به شهدا سلام می‌گوییم.

  حجت الاسلام فیاضی تأکید کرد: دشمن با غفلت از این که جوانان کشورمان بصیرت و آگاهی بالایی دارند و تشنه‌ی شهادت هستند، داعش را از سال ۸۹ در تقابل با اسلام و تفکر شیعی در منطقه فعال کرد تا اهداف شوم خود را دنبال کند.

  وی عنوان کرد: شهیدان هاشم دهقانی‌نیا و علی آقایی دو شهید مدافع حرم دانش آموخته‌ی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل همانند تمام شهدای مدافع حرم ویژگی‌هایی از قبیل شوق شهادت، غیرت و تعصب در دفاع از حرم اهل بیت (ع) و آگاهی و بصیرت برخوردار بوده‌اند.

  در ادامه مراسم سرهنگ صفوی‌نژاد هم‌رزم شهیدان علی آقایی و هاشم دهقانی‌نیا خاطراتی از عملیاتی که منجر به شهادت شهید آقایی شد را بازگو کرد و سپس مسعود یحیوی شاعر اردبیلی شعری را در گرامی‌داشت شهدای مدافع حرم و شهدای گمنام قرائت کرد.

  پایان‌بخش‌ این مراسم نیز غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل با حضور فرماندهان سپاه حضرت عباس (ع) و بسیجیان، دانشجویان، استادان و کارکنان واحد اردبیل بود.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


تازه ترین اخبار