•  408
   1398/01/26 رسولی خبر داد؛ تجاری‌سازی محصول‌های دانش‌بنیان در سال 98
  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل از تجاری‌سازی چندین محصول دانش‌بنیان جدید در سال جاری خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی واحد اردبیل، اسحاق رسولی در دیدار با رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: چندین محصول جدید در سال 98 تجاری‌سازی می‌شود و دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در تکمیل چرخه فعالیت‌های دانش‌بنیان تلاش می‌کند تا در توسعه استان اردبیل نیز سهیم باشد.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل شرکت‌های دانش‌بنیان را پر‌اهمیت معرفی کرد و یادآور شد: توجه به این موضوع باعث کاهش اتکا به شهریه‌ی دانشجویان و هم‌افزایی علم و ثروت می‌شود.

  وی تصریح کرد: برای نجات و غلبه بر مشکلات اقتصادی شرکت‌های دانش‌بنیان اهمیت فراوانی داشته و باید ریل دانشگاه نیز به این مسیر تغییر پیدا کند.

  رسولی حمایت از واحدهای رشد و فناوری را اصل اساسی برشمرد و اضافه کرد: باید به سمت سرمایه‌گذاری دانش‌بنیان حرکت کنیم و ضمن حمایت از واحدهای رشد و فناوری در برخی موارد سرمایه‌گذاری و مشارکت هم انجام شود.

  او به موضوع تقویت ایده‌های ورودی در شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و افزود: ایده‌های ورودی اولین حلقه‌ی این زنجیره‌ی ارزش است و باید برای تقویت آن راهکارهایی در نظر گرفته شود.

  وی بیان کرد: همکاری و ایجاد تعامل بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل و پارک علم و فناوری استان می‌تواند در رشد و شکوفایی هر چه بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان نتیجه‌بخش باشد.

  رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل نیز اظهار کرد: تعداد 56 واحد فناوری و تعداد 24 شرکت دانش‌بنیان در استان اردبیل تشکیل شده است.

  حبیب ابراهیم پور افزود: از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت مالی انجام می‌شود و ایده‌های جدید نیز جهت تشویق مورد حمایت قرار می‌گیرند.

  وی شرکت‌ها را به چهار دسته نوپای دو، نوپای یک، تولیدی نوع دو و تولیدی نوع یک طبقه‌بندی کرد و افزود: با برنامه‌ریزی مناسب از طرح‌های فناورانه و پژوهشی و پایان‌نامه‌های دانشجویی نیز حمایت‌های لازم انجام می‌شود.

   

   

   

   


تازه ترین اخبار