•  485
   1397/10/27 سید حسن عاملی : هویت دینی رکن اصلی آذری های جهان است
  نماینده ولی فقیه در استان اردبیل رکن اصلی آذری های جهان را هویت دینی و اسلامی معرفی کرد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اردبیل، آیت ا سید حسن عاملی در آیین بزرگداشت 19 ژانویه؛ روز آذری های جهان در اردبیل گفت : هویت دینی و هویت اسلامی برای آذری های جهان رکن است و باید با نهایت دقت از آن مراقبت کنیم.

   وی افزود: ایران اسلامی نقطه‏ی اتکاء برای تمام آذری های جهان است و باید وحدت معنوی، اعتقادی، فکری و همدلی را بین آن ها ایجاد کنیم.

   عاملی اظهار کرد: وطن تاریخی و وطن اصلی برای آذری های جهان ایران اسلامی است و این که تمام آذری ها با این وطن مرتبط باشند برای ما یک اصل است.

  امام جمعه اردبیل گفت: همه آذری ها دو وطن دارند یکی آنجا که متولد شده اند و دیگری ایران اسلامی است و ما به  همه آنها به عنوان یک هم وطن نگاه می کنیم.

  دکتر عاملی به اتفاقات روز 19 ژانویه اشاره و بیان کرد: در این روز آذری ها با اعتقادات دینی به آغوش وطن بازگشتند و به دنیا ثابت شد که هیچ  قدرتی نمی تواند امام حسین (ع) و کربلا را از ما بگیرد.

   وی گفت : در روز آذری های مسلمان جهان وظیفه داریم این نسل با عظمت را به دنیا معرفی کنیم زیرا که این نسل در کاروان علمی، تولید دانش جهانی، صلح جهانی، اصلاحات تربیتی و ... نقش اساسی دارد.

  وی ارتباط دولت ایران با جمهموری آذربایجان را خیلی خوب معرفی کرد و گفت : هیچ کشوری مثل ایران به توسعه و پیشرفت کشور آذربایجان دلسوز نیست و امیدوارم ارتباط دو کشور بیش از پیش تقویت شود.

  نماینده ولی فقیه در استان خدمت نظام جمهوری اسلامی ایران به زبان آذری را بی نظیر توصیف کرد.

   

   

   

   

   

   

   

   


تازه ترین اخبار