•  543
   1397/10/03 منظری توکلی : رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی فرهنگی است
  معاون دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس سازمان سما رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی را فرهنگی معرفی کرد.

  به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي اردبيل، علیرضا منظری توکلی در شانزدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل گفت: فعالیت های آموزشی و پژوهشی جزو برنامه های جاری دانشگاه بوده ولی اولویت با فعالیت های فرهنگی است.

  وی افزود: باید به مسایل اعتقادی دانشجویان توجه ویژه کرد تا دانشجویان و دانش آموزان ما به هویت فرهنگی و مذهبی خود افتخار کنند.

  وی دانشگاه آزاد اسلامی را بزرگترین دانشگاه حضوری جهانی معرفی کرد و گفت : با اینکه در صول سال های اخیر با افت دانشجو روبرو هستیم ولی یک میلیون و 320 هزار دانشجو که 35 درصد دانشجویان کشور را تشکیل می دهد در آن مشغول تحصیل هستند.

  منظری توکلی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی دارای 30 هزار عضو هیات علمی و 450 واحد  و مرکز دانشگاهی در داخل و خارج کشور فعالیت دارند.

  وی به سفر خود به کابل اشاره کرد و افزود: در افغانستان دیدم که نقش تعلیم و تربیت چقدر موثر است و کلید فتح دنیا در آینده همين امر مهم تعلیم و تربیت است.

   رئیس سازمان سما گفت: بسیاری از بزرگان کشور افغانستان تحصیل کرده دانشگاه آزاد اسلامی واحد کابل هستند و این حاصل اخلاص امام با تخصیص یک میلیون برای راه اندازی این دانشگاه است که تاثیراتش را هم در داخل و هم خارج کشور مشاهده می کنیم.

  منظری توکلی بیان کرد : 703 مدرسه در زیر مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت می کنند و این در قیاس با دانشگاه های بزرگ دنیا مانند کمبریج که مدارس زیادی را تحت پوشش دارند وضعیت بسیار خوبی است.

  وی مدرسه سما حافظ اردبیل را یکی از موفق ترین مدارس معرفی کرد و گفت: تغییراتی را که در این مدرسه به لحاظ معماری زیبایی اسلامی رخ داده و استفاده از معلمان مجهز به علم روز و تکنولوژی پیشرفته رخ داده و تحول عظیمی را در این مدرسه ایجاد کرده است.

  معاون دانشگاه آزاد اسلامی به مسئولیت اجتماعی این دانشگاه اشاره کرد و افزود: فعالیت های خوب دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل حاکی از آن است که حرکت های خوبی در زمینه مسئولیت اجتماعی در این استان انجام می شود.

  منظری توکلی گفت: سیاست کلی دانشگاه به دنبال ایجاد سرای نو آوری در کل کشور هستیم و واحد اردبیل با استقرار شرکت های دانش بنیان و ایجاد مرکز تحقیقاتی آب و انرژی فعالیت های خوبی داشته است.

  معاون دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: شفاف سازی در امور مالی یکی از کارهای مهمی است که دکتر ولایتی روی آن تاکید دارند و برای اولین بار در تاریخ دانشگاه یک شرکت حسابرس مستقل به کار حسابرسی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کشور مي پردازد.

  در شانزدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل گزارش شرکت حسابرس مستقل ارایه و بررسی لازم بعمل آمد.


    

   

   

   


   

تازه ترین اخبار

fapjunk.com